Léčba planých neštovic

Dobrý den.Pokud to dopadne tak okolo Na dne by má dcera(2,4 roku)měla dostat neštovice,a tak jsem si o nich četla co je na ně dobrý. Na tekutý pudr jsem se dočetla, že není zas ta dobrý,protože nemůže puchýřek dýchat a hůř se to hojí. A že se dá ještě používat genciálka, a o ní jsem se zas dočetla,že je karcinogenní a u nás už by se neměla předepisovat ani doporučovat. Co mi místo toho můžete poradit? A nebo hodně čtu??Děkuji za odpověď Pavla

Odpověď odborníka:

Dobrý den, použití tekutého pudru se nebojte, pořád se jedná o jeden z nejúčinnějších preparátů proti svědění u neštovic. O genciánové violeti se nyní opravdu více píše, nicméně žádná zpráva není zcela jednoznačná. Obavy jsou zejména z použití genciány v ústní dutině, kde se používá při léčbě moučnivky, dítě by ji nemělo polknout. Každopádně by se také neměla používat na porušenou kůži a u planých neštovic bych ji neviděla jako vhodnou. Jako variantu tekutého pudru můžete použít např. volně prodejný přípravek Balneum Hermal, svědění zamezí a oproti tekutému pudru nezanechává skvrny na oblečení.

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
neštovice | Od: Alena Formankova | 21.5.2009 14:05
Dobrý den,dcera má 3.5 let a momentálně má neštovice.Léčit se má 14 dní,proto se chci zeptat jestli smí do kolektivu kde neštovice nebyly až po těch 14 dnech,nebo i dříve.Děkuji za odpověďˇ.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: