Menstruace

Rok a půl jsem pravidelně brala hormonální antikoncepci, pak jsem 2 měsíce vynechala a tento měsíc jsem znovu začala pravidelně užívat. Menstruace byla vždy v pořádku, ale tento měsíc jsem měla velké zpoždění. Když už to přišlo tak to trvá 15 dnů (k dnešnímu dni). Může za to antikoncepce nebo něco jiného? Děkuji za radu a hezký den.

Odpověď odborníka:

Pokud nyní užíváte antikonc.tbl. pravidelně dle rozpisu,nemělo by být menstruační krvácení takto prodlouženo.Je-li krvácení slabé a bez bolestí břicha ,vyčkejte.Pokud jsou bolesti a zvýšená teplota,pak navštivte Vašeho gynekologa.neužívejte žádné léky zvyšující krvácení(Ibalgin,Acylpyrin..)

MUDr. Marie Vaňačová
MUDr. Marie Vaňačová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Soukromá ordinace praktického lékaře pro dospělé, Tábor

Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: