Meridia

Dobrý den, mám mírnou nadváhu (cca 7 až 10 kg). Mám užívat lék Meridia, ale chci si raději ověřit, zda je to možné. Bojím se, že je to lék pro silně obézní a ne pro mírnou nadváhu. Mohu lék užívat? Děkuji, Eliška.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud jste již vyčerpala všechny možnosti, jak zhubnout / správné racionální stravování spojení s tělesnou aktivitou a nezhubla jste /, můžete to zkusit. Lék je ale vždycky jen lék a člověk musí počítat i s možnými nežádoucími účinky. A pokud podstatně nezměníte své stravovací a životní návyky, může se stát, že se vám kila zase navrátí po vysazení léku nazpátky. V definici léku je opravdu spíše doporučen pro vyšší stupně obezity, vy máte spíše nadváhu, ale pokud jste konzultovala užívání Meridie s odborným lékařem a budete s ním konzultovat průběh snižování hmotnosti, nelze proti tomu nic namítat. Přeji vám úspěchy v životě i hubnutí. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Meridia | Od: Monika Bartošová | 10.8.2010 10:46
Pro Mudr. Leskovcovou

Dobrý den, brala jsem Meridii 3/4 roku. Mám po ní zhoršené spaní a zhoršil se mi celkový metabolismus. Také jsem se dozvěděla od mého lékaře, že tento lék se již stahuje z trhu a že se brát nesmí!
reagovat
re:Meridia | Od: jane | 10.8.2010 11:43
Meridia se začala z trhu stahovat
až v roce 2010. Odpověď MUDr.
Leskovské je z roku 2009, kdy
Meridia byla ještě u nás
povoleným lékem. Hezký den.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: