Mr vyšetrenie chrbtice

Pán doktor chcela by som Vás poprosiť o objasnenie diagnózy napriamenie hrudnej kyfozy v rozsahu strednej tretiny, náznak chondrózy diskov C3 -6 a unkovertebrálnej spondylózy.Funkčný dorzálny bulding diskov C4/5 a C6 bez kontaktu na nervové štruktúry. Hraničná dorzálna protrúzia disku C5/6 s kontaktom na korene C6 v oblasti odstupu, bez ich kompresie.Prosím čo doporučujete..

Odpověď odborníka:

Paní Andreo,
to co chcete objasnit není diagnoza, ale popis MRI. Diagnoza se stanovuje na základě potíží pacienta v kombinaci s výsledky vyšetření. Nemohu Vám bohužel ani nic doporučit, protože neznám Vaše potíže. Léčit se dají jen potíže pacienta, nedá se léčit popis MRI.
Napřímení hrudní kyfozy.... kyfoza je přirozené zakřivení páteře směrem vzad, u Vás je napřímené, tzn. méně výrazné než by mělo být. Nezávažná věc.
náznak chondrozy.... minimální počínající degenerativní změny (opotřebení) meziobratlových plotének 3 až 6 krčního obratle. Nezávažná věc.
funkční dorzální bulging .... malinkatý výhřez meziobratlové ploténky směrem dozadu mezi krčními obratli 4a5 a obratli 6 a ? (druhý chybí v popisu) bez kontaktu s míchou nebo nervovými kořeny. Nezávažná věc.
hraniční dorzální ..... protruze je o něco větší výhřez meziobratlové ploténky než bulging. Zde je mezi obratli 5a 6 a je popisován kontakt výhřezu s 6 krčním nervem v místě výstupu z míchy. Naštěstí není utlačen.
Člověk s tímto nálezem na mRI nemusí mít žádné potíže a může mít bolesti krční páteř nebo i paže. Pokud máte nějaké bolesti doporučuji rehabilitaci. Nic bližšího Vám neporadím, neznám Vaše obtíže.

MUDr. Lenka Terzipetková
MUDr. Lenka Terzipetková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: Fakultní nemocnice Motol, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: