Nadýmání, pocit plnosti,m nepravidelná stolice

Dobrý den, je mi 42 let, jsem štíhlé postavy, mám psychicky náročné povolání. Už několik let mě trápí trávicí potíže, poslední dobou více. Trpím častým nadýmáním, mívám nafouklé břicho, pocit plného žaludku a také zápachu z úst. Při předklonu brzy po jídle se mi jídlo jakoby vrací nahoru. Stolici mám nepravidelnou, nárazovitě průjem což přičítám stresu. Mám vnitřní hemeroidy-chodím na pravidelné kontroly. Když sedím např. u PC jako právě teď, mám pocit že mi něco tlačí vnitřnosti jakoby od pupíku nahoru, občas mi přitom poskočí srdce což je velmi nepříjemné. Jindy se to neděje, tj. v noci, v pohybu atd. V květnu jsem byla na vyšetření žaludku sondou-bez nálezu. Také se léčím s opakovanými bolestmi v zádech-ve střední části zad na levé straně-rehabilitace bez výsledku-nevím zdali to s tím nějak souvisí ale mám pocit že ano. Užívám Zodac na alergii. Děkuji Vám za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Ivo! Od bolestí v zádech Vám pomůže pravidelné denní cvičení a posilování svalů trupu vč. břišních svalů. Vhoná je i klasická hatha joga. Co se potíží se zažíváním a břichem týče, tam Vás musím jednoznačně odkázat na lékaře, který s Vámi bude moci pohovořit a vyšetřit Vás. Podle negat. nálezu na GFS a Vašeho popisu se domnívám, že potíže jsou spíše způsobeny nevhodnou životosprávou a stresem, doporučuji rovnou se obrátit na lékaře holistické (celostní) medicíny.

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
nadýmání, křeče, plynatost, vyprazdnování | Od: vlasta | 3.6.2011 22:57
Už nemám žádné potíže se zažíváním. Dlouho jsem trpěla s problémem, který vyvolával zvracení ,bolest žaludku, křeče nadýmání. Několikrát jsem byla na vyšetření žaludku i střev. Pokaždé nalezen zánět . Užívala jsem helicid a další léky, ale pokaždé to začalo znova .Pak jsem se dozvěděla o přírodních produkt a začala je užívat. Po 3 měsících užívání Emulipsu Forte jsem mněla od problémů pokoj .


reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: