Nefrotický syndrom

Od ledna 2014 se léčím pro nefrotický syndrom.Od dubna 2015 je bílkovina/24 hodin v moči negativní.Lékař snižuje Prednison opravdu jen velmi pomalu.Od poloviny května 2016 beru Prednison 5 mg ob den,nyní byla bílkovina/24 hodin v moči 0,086 mg.Dávku 5 mg ponechal stále ob den.Další postup snižování Prednisonu bude stejný jako doposud?Snižuje se o 2,5 mg co 14 dní až do úplného vysazení?A je možné,že i při takto nízké dávce pocit´uji občas vnitřní rozrušení?Při dávce Prednisonu 5 mg ob den si již tělo vytváří hormony samo? Děkuji za odpověd´ Stužková

Odpověď odborníka:

Prednison se vysazuje pomalu. Nasazuje se z důvodu léčby. Nedoplňuje se jeho chybění. Další snižování probíhá dle zdravotního stavu a výsledků laboratorního vyšetření. Zda způsobuje vnitřní rozrušení nelze potvrdit, ale ani vyloučit. Kortikoidy působí celkově a mohou mít i vedlejší účinky na psychiku. Po vysazení by měly příznaky odeznít. Vaše vnitřní rozrušení může být vyvoláno i něčím jiným. V případě přetrvávání nebo zhoršování doporučuji konzultovat s nefrologem, ev. s psychiatrem. Může jít o tzv. psychosomatické obtíže, tedy obtíže, souvisejícím s Vaším tělem.
MUDr. Dagmar Doležalová

MUDr. Dagmar Doležalová
MUDr. Dagmar Doležalová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé, Centrum ambulantní gynekologie a primární péče, Brno

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: