Nepravidelná menstruace při atb léčbě

Dobrý den, Beru antikoncepci Ayreen, kterou doberu vždy v pondělí večer. Ve čtvrtek vždy dopoledne dostanu menstruaci, stalo se tak i ted. Od používají antikoncepce (4 roky) mám velmi slabé krvácení a skvělou pravidelnost. Ale den po příchodu menstruace jsem onemocněla silnou angínou a od soboty beru antibiotika Cefzil (pouze na 5 dní). Každopádně od té doby, kdy jsem začala brát antibiotika mi menstruace skoro zcela zmizela (spíše úplně). Antibiotika budu brát až do čtvrtka. Menstruaci jsem měla mít do úterý, je možné, že se po dobrání antibiotik menstruace vrátí? Nebo ji mohu opět očekávat další měsíc, opět v mé pravidelnosti? Děkuji moc,

Odpověď odborníka:

Antibiotika cyklus nijak neovlivní pokud jste neudělala chybu v užívání pokračujte jak jste zvyklá. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: