Nepravidelná menstruace po vysazení antikoncepce

Dobrý den, Je mi 25 let a již 3. rokem neužívám hormonální antikoncepci. Bohužel od začátku vysazení antikoncepce mě trápí nepravidelná až téměř žádná menstruace. Bylo období,kdy jsem mívala zpoždění pouhý týden,ale poté se začaly tyto výkyvy prodlužovat až jsem neměla měsíčky třeba 3 měsíce. Zašla jsem k lékaři a ten mi nasadil šetrné hormony rostlinného původu vždy od 1.dne měsíčku odpočívat 18 dní,začít brát 1 pilulku denně po dobu 7 dnů a pak přišly měsíčky. Chvíli to tak fungovalo a postupně začaly periody opět blbnout,většinou ujsem to mívala zpožděné a taky se stalo,že jsem po 5 dnech po mesickach, dostala měsíčky znovu. Došla jsem k lékaři a poprosila,zda by bylo možné prášky přestat brát anzkusit zase přírodní cestu (nebrat nic a doufat,že se to srovná). První perioda přišla asi 3 dny zpožděná,teď jsem měla mít druhou a jsem už skoro týden zpožděná. Začínám být zoufalá a mám strach,že jednou nebudu moci mít děti. Rádi bychom s přítelem začali po létě, ale nevím, zda to půjde. Už me nepadá co zkusit, prosím o radu a děkuji za odpověď. Jana

Odpověď odborníka:

dobrý den, nepravidelná menstruace neznamená, že nebudete moci mít děti. Co bych udělala na Vašem místě, začala bych těhotenství nechávat volný průběh už nyní, pokud by těhotenství úplně nevadilo. Neřešte nyní menstruaci a občas si udělejte test.

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: