Nepřetržitá mykóza

Prosím o radu, jak postupovat při úporné kvasince. Mám ji už sedmý měsíc nepřetržitě, vyzkoušela jsem různá antimykotika (lomexin, candibene, macmiror, clotrimazol, gynopevaryl - ten nezabral vůbec), vždy bez valného úspěchu. Momentálně snad trochu pomáhají tetraboricové globule, spíš jen na úlevu. Občas aplikuji prostředky na úpravu poševního prostředí (multigyn-flora plus nebo krém ellen). Dvakrát jsem užila forcan, taky žádná odezva. Nepomohl ani candivac tříměsíční dávka. Momentálně užívám wobenzym, jsem na konci sedmého týdne a kvasinka je v plné síle zpět. Dietu jsem držela celkem striktní, kromě výrazného úbytku váhy a velké únavy jsem nepozorovala pokrok, tak jsem od ní upustila. Snažím se ale vyhýbat cukru a bílé mouce a těstovinám. Jím jogurty hollandia, užívám každodenně laktobacily. Vyzkoušela jsem i oreganový olej nebo výtažky z grepových jader. Všechno to jen na chvíli trochu ztlumí a pak je vše při starém. Ještě pravidelně piju antimykotický čaj. Můj lékař už je ze mě nešťastný, takovou pacientku prý ještě neměl. Není příznivcem toho, abych si do pochvy pořád něco vkládala, ale něco mi snad musí pomoci? Nemáte nějakou radu? Ještě jsem nevyzkoušela autovakcínu, ale tomu už moc nevěřím. Moc děkuju za odpověď.

Odpověď odborníka:

Chronickou kvasinkovou infekcí trpí u nás zhruba 5-10 % žen. Její léčba je bohužel velmi obtížná. Režimová opatření jako je dieta, užívání laktobacylů, nepoužívání parfémovaných mýdel jsou také důležitá.

U Vás bych určitě vyzkoušela vakcínu. Vyhýbala bych se také stresovým situacím.
Bohužel ani to nemusí být dostačující. Léčebné přípravky by měl popřípadě užívat i Váš partner.
Přeji Vám hodně štěstí.

MUDr. Věra Kuralová
 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Wobenzym | Od: Jitka | 14.4.2014 16:14
Ahoj Míšo, měla jsem podobné problémy jako ty. Napsala jsem do poradny na wobenzym a tam mi pan doktor poradil takto: "Pokud trpíte opakovanými gynekologickými mykózami, uvedu vám vhodný způsob léčby, která se osvědčila v nedávné klinické studii na řadě pracovišť.Tato studie prokázala, že nejlepším způsobem vyléčení vaginálních mykóz je kombinovaná léčba antimykotikem a Wobenzymem. Antimykotikum (co nejúčinnější - aplikované místně a případně i celkově) vám předepíše gynekoložka nebo gynekolog, Wobenzym, který posiluje imunitu, omezuje záněty a zvyšuje účinnost antimykotika, se užívá 8 až 10 týdnů v denních dávkách 3x5 nebo 2x8 dražé - pak ráno a večer - (i po využívání antimykotika). Dražé Wobenzymu se polykají celá nalačno půl hodiny před jídly a hodně se zapíjejí slabým čajem. Hned na začátku kombinované léčby nasaďte při případném sexu přísný kondomový styk, protože infikován kvasinkami může být i váš sexuální partner. I on by měl být i vyšetřen a případně zaléčen antimykotikem - jinak hrozí reinfekce při nekrytém styku." Jinak já Wobenzym brala 3 měsíce a teď jsem už téměř rok bez problémů. Chce to vydržet Wobenzym brát co nejdéle aspoň ty tři měsíce, určitě se to vyplatí, tak hodně štěstí a hlavně zdraví
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: