Neustálé záněty

Už jsem zoufalá. Každý měsíc mám zánět - svědění, pálení, otok, zarudnutí, výtok nebo suchost. Došlo to tak daleko, že kvůli pálení v noci nespím, umývám se pouze vodou, nesnesu ani léčívé čípky s probiotiky. Já i partner jsme podstoupily kultivace, krevní odběry a podle doktorů jsme zdraví, už pro nás nemůžou víc udělat, máme se s tím smířit. Úplně jsem se zhroutila. Uvažuji jestli nemám alergii na partnerovo ph, ale zánět mám i při sexu s kondomem. Partner je bez obtíží. Myslíte, že partner je přenašeč, ikdyž žádné bakterie nemá? Jí hodně sladkého. S nikým jiným jsem tyto problémy neměla. Léčili mě klionem, macminorem, gynopevarilem. Na vše už mám rezistenci a strašně to pálí. Záněty se zhoršují, jsou už 2x do měsíce nebo do druhého dne od styku. Mám strach s přítelem spát :-( Poradíte mi něco? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Chronickou kvasinkovou infekcí trpí u nás zhruba 5-10 % žen. Její léčba je bohužel velmi obtížná. Režimová opatření jako je dieta, užívání laktobacylů, nepoužívání parfémovaných mýdel jsou také důležitá.
U Vás bych doporučila dlouhodobou antimykotickou (protikvasinkovou) léčbu, imunomodulační přípravky jako je kombinovaný enzymový preparát Wobenzym po dobu deseti týdnů nebo vakcínu.
Bohužel ani to nemusí být dostačující.

Přeji Vám hodně štěstí.

MUDr. Věra Kuralová
 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: