Nežádoucí účinek ad asentra 50 na pleť

Dobrý den, dva roky jsem užívala AD Asentra 50, spolu s léky na vysoký krevní tlak (Tarka 180/2 a Indap). Už od začátku užívání Asentry se mi zhoršila pleť (červené fleky v obličeji) a celkově mi povolila pokožka i na těle a v obličeji. Chtěla bych se zeptat, zda může být zhoršení pleti způsobeno nevhodně zvolenými antidepresivy, nebo jesti je to způsobeno kombinací s ostatními léky, které beru na vysoký tlak. Jsem nešťastná ze zhoršení mojí pleti, všímají si toho i lidé z okolí. Můžete mi dám radu, jak tento problém řešit? Děkuji za odpověď Eva

Odpověď odborníka:

dobrý večer, pokud jakákoliv nová medikace způsobí kožní změny , je potřeba se vždy zamyslet , zda se nejedná o změnu způsobenou lékem, proto ze svým psychiatrem a praktikem zvažte výměnu léku a jinak navštivte dermatologa k řešení stavu pleti. S pozdravem

MUDr. Silvie Rafčíková, MBA
MUDr. Silvie Rafčíková, MBA

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Centrum estetické medicíny

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: