Operace diagnóza l059

Dobrý den, v dubnu půjdu na operaci s dermoidní cystou. Na jednu věc jsem se zapomněl zeptat a nikde se mi nepodařilo najít pořádnou odpověď, jaká je obvyklá doba pracovní neschopnosti? Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď odborníka:

Dobrý den Jaroslave, tato operace může být komplikovaná infekci a to až v 50%, takže od toho závisí, jak dlouho se bude hojit rána a jak dlouho budete PN. To samozřejmě dále závisí od toho, jak veliké je ložisko, které se vyrezava - tedy od velikosti rány, která vznikne, od individuální hojivosti a prahu bolesti a v neposlední řadě od toho, jaké děláte zaměstnání - třeba řidič z povolání bude potřebovat delší neschopnost, než někdo, kdo nemá sedave zaměstnání. Takže nejlépe se zeptat ošetřujícího lékaře, který na základě těchto údajů dokáže odhadnout ve Vašem případě, jak asi bude léčba a hojení probíhat. Na druhé straně je to taky nevyspytatelne a dopředu se nedá předpovědět s jistotou, jak to bude probíhat. Počítejte minimálně s 2 týdny neschopnosti (to je spíše v ideálním pripade), ale I s tím, že se to může prodloužit třeba na měsíc. Ale napr.pri komplikované zdlouhavem hojení např. u profasionalniho řidiče, se může neschopnost prodloužit I na 2-3 mesice...

MUDr. Juraj Mosendz
MUDr. Juraj Mosendz

Specializace: Chirurgie
Pracoviště: Palas Athena, Klinika jednodenní chirurgie

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Děkuji za odpověď | Od: Jaroslav | 14.2.2016 20:51
Dobrý večer pane doktore,
děkuji Vám za odpověď. Pan doktor říkal, že je těžké říct, jak je to rozsáhlé, ale pravděpodobně zase tak moc ne (o tom ale pochybuji, protože jsem to pitomec odkládal 4 roky). Sedavé zaměstnání nemám, pracuji jako kontrolor ve slévárně (to ale zase bude problém s "čistotou" pracoviště). Šéfa jsem pro jistotu připravil minimálně na měsíc, aspoň bude mít radost, když se vrátím dřív :)
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: