Padání vlasů

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit, zda bych měla navštívit nějakého lékaře. Minulý měsíc jsem dodělávala školu a dělala maturitní zkoušky a asi od stresu mi začali abnormálně padat vlasy. Vždy, když si je myji nebo češu, vypadne mi plná dlaň vlasů. Ráno, když se probudím, je jich kupa na polštáři a během dne nacházím další a další na svém oblečení. Asi před 10 dny jsem začala používat šampon Alpecin s kofeinem a lékárnice mi v lékárně Dr.Max doporučila tabletky Biotin plus. Vlasy ale stále vypadávají.Jsem z toho už nešťastná, protože z mých hustých vlasů už mám na hlavě jen "pár chlupů" a stále to mizí. Prosím, poraďte mi, co mám dělat, nebo jaký přípravek si koupit. Moc a moc děkuji za odpověď a věnovaný čas.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, stres může opravdu mít vliv na vypadávání vlasů, tedy u vás maturitní období. Navštivte kožního lékaře, který Vám předepíše roztok na stimulaci a podporu růstu vlasů. Dále se podívá na pokožku hlavy zda není nějk podrážděna. Můžete si koupit Methionin kapsle, které se užívají 2-3 denně. Lokálně se aplikuje např. Neocapil roztok 1x denně na noc do vlasů, ale terapie je dlouhodobá. LRJ

MUDr. Lucie Růžičková Jarešová
MUDr. Lucie Růžičková Jarešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: L - DermaMedEst s.r.o

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: