Přítelkyně - podezíravost

Zdravím je mi 21 let a mám přítelkyni, které je 30 let, ale znepokojuje mne tady tou dobou její divné chování nebo přesvědčení. Zhruba už nějakou dobu když jdeme po ulici tak si myslí že jsme středem pozornosti myslí si neustále, že ji někdo fotí furt s focením a ještě si myslí že nás někdo sleduje když se líbáme nebo máme spolu sex.Nemůže to být nějaká psychoza nebo něco? Neměla by jít za nějakým odborníkem aby ji předepsal nějaké léky? Zdá se mi to dost divné a celková změna osobnosti jde na ni vidět. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Vážený a milý Martine, pokud Vaše přítelkyně tyhle obavy dříve neprojevovala a nyní je má, bylo by dobré, kdyby se s nějakým odborníkem o tom pobavila. Ani mně se nejeví úplně standardní, když má pocit stálého sledování. Nevím sice, jak to nejlépe zařídit, možná by bylo nejschůdnější, kdybyste pospolu navštívili psychologa nebo psychiatra třeba v nějaké partnerské poradně. Lidé s tím většinou nechtějí za odborníky chodit, ale kdyby si dala říct, psychiatr by byl asi ten pravý. Držím vám oběma palce.

MUDr. Radkin Honzák, CSc.
MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. LF UK Praha, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr IKEM, ambulantní psychiatr REMEDIS

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: