Problémy s kéky

Dobrý den, jsem paraplegička s vysokou spasticitou a lékař mi napsal Baclofen 10mg 2-2-2, Rivotril 2mg 1-1-1 a Paladone SR 8mg 1-1-1-1. Sotva jsem tak začala léky brát, začalo se mi dělat hodně špatně, usínám, zvracím a mám co dělat abych alespoň trochu vnímala. Když jsem řekla lékaři, že mám po lécích tyhle problémy, řekl mi že přejdou ale měnit nic nebude. Už je to 8 neděl co takto beru léky a je to čímdál tím horší. A lékař nechce stále nic měnit. Dokonce už začínám mít problémy s trávením a čímdál déle po lécích spím. A po probuzení mám co dělat abych vůbec byla schopná komunikovat. Prosím není opravdu nějaká možnost snížit či pozměnit léky? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Palladone je silné analgetikum, které může vyvolávat nežádoucí účinky, jež Vás obtěžují. Doporučuji s lékařem prodiskutovat intenzitu Vašich bolestí. Pokud nejsou tyto příliš silné, jistě by šlo dávku Palladone redukovat. Baclofen by k výraznějším nežádoucím účinkům vést neměl, Rivotril se též poměrně dobře snáší, i když uspává. Obvykle se začíná s nižšími dávkami Rivotrilu, jsou k dispozici i tablety s čtvrtinovým množstvím účinné látky, tj. 0,5 mg. Doporučuji však léčbu neměnit bez konzultace s neurologem.

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x