Problémy s nidací vajíčka

Pane doktore, už několik se s manželem marně snažíme otěhotnět. Máme za sebou 2 neúspěšné IVF cykly, bezpočet inseminací. 3x se nám podařilo otěhotnět (1x po inseminací, 2x sami), ale embryo se nikdy neudrželo. Poprvé jsem byla na revizi v 10.tt, v dalších dvou případech jsem měla pozitivní hcg z krve, ale vše odešlo v opožděné menstruaci. Mám pravidelné cykly 28 dní, absolvovala jsem mnoho vyšetření, ale lékaři mi nic závažného nenašli, snad jen trochu zvýšené látky štítné žlázy. Při IVF a občas i jindy krvácím od 21.-26.DC, pak den pauza a pak se rozjede menstruace. Myslíte, že to značí problém s nidací oplodněného vajíčka? Dá se tomu nějak předejít? Moje doktorka vypadá bezradně, na zkoušku mi nasadila Prednison, Ultrogestan, Clexane, ale ani po šesti měsících braní léků (během toho proběhlo i neúspěšné ivf) jsme se nedobrali pozitivního výsledku. Nevíte, v čem by mohl být problém? Co byste v mém případě doporučil? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Paní Anno,
nepíšete, jaká všechna vyšetření byla provedena - doporučuji kromě vyšetření hormonálního profilu také vyšetřit reprodukční imunologii a buněčnou imunitu, spermiogram a další funkční testy na spermiích u partnera (zejména test integrity DNA spermií), u obou partnerů pak genetické vyšetření z krve - více se také můžete dočíst na stránkách Sanatoria Helios (http://www.sanatoriumhelios.cz/prvni-konzultace)
Pokud máte zájem, můžete se také objednat do mé ambulance (tel. 549 523 258), konzultace je nezávazná a bezplatná a většina vyšetření je hrazena zdravotní pojišťovnou. Pak můžu lépe doporučit další postup.

S pozdravem

prim. MUDr. Pavel Texl
prim. MUDr. Pavel Texl

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Sanatorium Helios

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Zánět žil
Články: Zánět žil
Co bychom měli vědět o...
Ideální
Tuberkulinový test
Články: Tuberkulinový test
Tuberkulinový test je...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Zánět slepého střeva
Články: Zánět slepého střeva
Zánět slepého střeva vzniká...
Kvasinková infekce pochvy
Články: Kvasinková infekce pochvy
Kvasinková infekce pochvy...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: