Skrvna na kůži

Dobrý den, včera když jsem se pokoušel zbavit akné, sem hloupě použil přípravek Kolodium forte. Do rána se mně na obličeji vytvořila velká červená skvrna a kůže je podrážděná. Místo mažu framykoinem a hydratačními krémem. Vám píšu proto, že mě zajímá, jestli skrvna způsobená tímto přípravkem nezůstává i po zahojení. Je opravdu neestetická a děsí mě pomyšlení, že bych ji měl na obličeji na delší dobu. Prosím Vás, poraďte mně, co mám udělat, abych co nejvíce urychlil regeneraci kůže. Případně, jestli je nutná návštěva lékaře. Děkuji za odpověď a přeji hezký den S pozdravem Martin Horák

Odpověď odborníka:

Kožního lékaře rozhodně navštivte! Framykoin je vhodný tehdy, pokud je kůže porušená (krvácí, mokvá). Pokud je povrch ložiska neporušený, můžete použít z volně prodejných přípravků např. bepanten krém. Vyhněte se slunci!!!!

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: