Slabá bolest kyčlí

Již delší dobu mě trápí bolest kyčlí. Není to nijak silná bolest, ani mě neomezuje v pohybu - klidně ujdu i 20 km za den, také občas jezdím na kolečkových bruslích, taktéž bez problémů. Nejprve jsem cítila tuto bolest v tříslech, chvíli jsem si nebyla jistá, zda mě nebolí spíše v podbřišku. Občas ale cítím bolest i z druhé strany, jakoby v oblasti hýždě. Jak říkám, není to silná bolest, spíš cítím, že to není úplně ono. Z přetížení to být nemůže, protože se sportu nevěnuji zase tolik. Hodně se pohybuji třeba během letní dovolené, ale jinak spíše sedím, protože mám sedavé zaměstnání a zároveň studuji. Spíše bych řekla, že pokud mám každý den hodně pohybu, bolesti jsou spíše mírnější nebo žádné. Může to být způsobeno právě nedostatkem pohybu? Také mám trochu nadváhu (68kg, 155 cm). Také mě tato bolest netrápí pořád, spíše jen občas, třeba týden mě to trápí, pak o tom zase týdny vůbec nevím. Nejvíce to cítím právě při sezení. Občas trpím na záněty močových cest a bolest kyčlí se často objevuje v tomto období, ale možná je to spíše náhoda. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Odpověděla jste si v podstatě sama. Právě nedostatek pohybu , zátěž v sedě, dlouhodobé postavení dolních končetin v pravém úhlu vede ke zkrácení zejména kyčelních ohybačů , které pak při zátěži, na kterou tělo není příliš zvyklé vytvářejí zvýšený tah a bolest . Svalová nerovnováha se svaly na jedné straně zkrácenými a na druhé straně se svaly oslabenými ( např. hýžďové a břišní ) pak může vést ke změně postavení při funkci kloubu a bolestem.

MUDr. Tomáš Vilhelm
MUDr. Tomáš Vilhelm

Specializace: Rehabilitace
Pracoviště: VERTEBRA

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Draslík
Články: Draslík
Draslík patří mezi důležité...
Brusinky, česnek a petržel: síla, která zkrotí infekci močových cest
Pět varovných příznaků mozkové mrtvice. Poznáte je?
Články: Pět varovných příznaků mozkové mrtvice. Poznáte je?
Z bezvědomí vás vytrhne...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Ateroskleróza - když kornatí cévy
Články: Ateroskleróza - když kornatí cévy
Ateroskleróza neboli po...
Závislost na opiátech
Články: Závislost na opiátech
Drogy ze skupiny opiátů...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x