Slabé krvácení při antikoncepcy

Dobrý den, je mi 23let a již několik let beru antikoncepci Lindynette a nikdy jsem s ní neměla žádné potíže, dbám na to abych vzala všechny prášky ve stejný čas. Minulý týden jsem si vzala 7. prášek a měla styk s přítelem, od dalšího dne jsem ráno špinila, ale během dne již ne, tak se to opakuje až doteď s tím že občas se objeví i slabé krvácení. Prášky beru večer v 19:00 a krvácení se objeví vždy jen ráno a přes den již ne. Necítím žádné svědění, pálení nebo bolest. Prášky beru dále a ještě mi chybí dobrat posledních 5. Mám je tedy dobrat a udělat pauzu s tím, že počkám jestli to přejde? K lékaři se musím objednat takže dříve než za 14dní se tam nedostanu. Ještě bych se chtěla zeptat zda je možné že antikoncepce nepůsobila od té doby kdy tento problém začal... Děkuji mockrát za odpověď

Odpověď odborníka:

Je otázkou, zda krvácení či špinění souvisí skutečně s antikoncepcí. Je-li ráno a míváte-li pravidelně sex.styk, mohlo by jít i o postkoitální krvácení z čípku,, nebývá silné, proto vyoadá spíše jako špinění. K tomu je nutné zhodnocení stavu čípku gynekologem. S pozdravem dr.Lidák

MUDr. Petr Lidák
MUDr. Petr Lidák

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Panochova nemonice Turnov

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x