Směs problémů - candida, špinění a bolest kostrče po atb

Souvisí spolu po ATB (na boreliozu) kvasinky či candida, zánět spojivek, nateklé prsty jedné ruky a "ganglie" či fleky (1 cm), bolest kostrče (nůž v zadku) - už se mi to stalo před nějakým týdnem i s průjmem a od týdne po ukončení braní ATB špinění, či krvácení spíše tmavě či silněji světle? Mám tělísko a hypothyreozu. Osobně se podezřívám, že candidu léčenou mastičkou, jsem akorát tak nechala rozšířit hlouběji, čemuž pomohla oslabená imunita. Na netu však nemohu najít souvislost mezi nateklou rukou, kostrčí a špiněním..

Odpověď odborníka:

Kvasinková infekce se v souvislosti s užíváním antibiotik na borreliozu může objevit/zhoršit. Nateklé prsty na ruce mohou souviset s borreliozou, stejně tak fleky na kůži. Bolest kostrče s borreliozou nebo antibiotiky jako takovými spíše nesouvisí, stejně tak špinění.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: