Snížení sertralinu

Chtěla bych se zeptat. Užívám už dva roky sertralin 100mg , ted už jen 50g. Zhruba před měsícem mi paní doktorka řekla že si mám jeden den vzít půlku 50mg a druhý den celý 50mg. Brala jsem to takhle asi týden ,potom jsem se rozhodla že si budu brát každej den už jen půlku . A poslední dobou jsem hrozně unavená, skoro pořád spím. Může to být tím že jsem snížila dávku ?

Odpověď odborníka:

Milá Adé- bohužel, únava je velmi nespecifický příznak, není tedy možné Vám jednoznačně odpovědět. Z lékařské pozice bych se přimlouvala za respektování názoru ošetřující terapeutky, která je v zásadě za Vaši léčbu zodpovědná, má tedy plné právo rozhodovat o úpravách dávkování.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: