Sucho v ústech, žízeň.

Dobrý den, delší dobu mne trápí sucho v ústech doprovázený velkou žízní a také častým močením.Denní příjem tekutin se u mne pohybuje přibližně okolo 3-4 litrů. Tento stav už trvá delší dobu a uvědomil jsem si ho až v souvislosti s častým močením. (i 3x za noc). Další příznaky, které ovšem s tímto nemusí souviset, je ekzém v oblasti konečníku vedoucí v pásu až nad kostrč a ekzém v uších. Podstoupil jsem vyšetření u dermatologa, urologa a endokrinologa. Pamifucort a Micetal předepsány na ekzém, ale nedaří se ho potlačit. Svědění je velmi úporné zejména v nočních hodinách. Na endokrinologii jsem podstoupil 36 hodinový test bez příjmu tekutin se současnými odběry krve. Výsledky testů nepotvrdily ani cukrovku ani žíznivku.

Odpověď odborníka:

Dobrý den.Rozhodně si moc a moc vážím Vaší důvěry.Velmi nerada ji tedy nyní zklamu.Ve Vašem případě je nezbytná dobrá spolupráce s registrujícím praktickým lékařem.Jen on zná Vaši zdravotní minulost,dovede posoudit sovislosti,dokáže Vám pomoci vyznat se v "hantýrce"různých specialistů.Někdy to vypadá,že pacient se svými obtížemi získává namísto očekávaného výsledku jen "negativní"nálezy.Ale i to je informace potřebná pro další vyšetřovací a léčebný plán.Ve Vašem případě by rozhodně nebylo šťastné doplňovat si druhý názor v zásadě oborově rovnocenného kolegy..Moc prosím,neostýchejte se opakovaně navštěvovat svého praktického lékaře,máte společný zájem-zlepšení kvality Vašeho života.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Sjogrenuv syndrom | Od: Monika | 7.4.2014 10:43
Dobry den prosim o radu mam tento syndrom už to trva delši dobu a me sucho v ustech a popraskany jazyk je nenesitelne piju asi 3-4l denně ale většinou čaj co na to?
reagovat
Sucho v ústech, žízeň. | Od: Václav | 18.4.2012 22:09
Tak nakonec podle testu přece
jen vyšla diabetes insipidus
centralis - žíznivka. Beru
minirin 60 a zabírá. Leč
svědění příliš neustoupilo.
reagovat
re:Sucho v ústech, žízeň. | Od: Poradna uLékaře.cz | 8.4.2014 10:13
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosíme Vás, abyste dotaz
zkopírovala a vložila jej přímo do poradny na těchto
stránkách: http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat. Děkujeme
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: