Svědění po celém těle

To proč píšu je neobvyklé svědění po celém těle hlavně v klidu nejvíce vnímané v posteli, asi každý den, někdy mín a někdy víc, trvání asi kolem deseti let, žádné viditelné příčiny ani projevy nejsou. Jedna z dvou mých domněnek je taková, že mé chlupy kdekoli na těle se pohnou a polechtají kůžu a já se musím poškrábat, ale asi to vnímám zesíleněji než bych mněl, protože je to jako by po mně skákaly blechy a kousaly mně nebo se dotýkaly mých chlupů. Doplnuji, že doma nemáme zvíře a ani blechy. Druhá diagnoza jsou mikroskopické organizmy žijící na pokožce, které požírají staré odumřelé bunky pokožky a já jejich pohyb cítím. Jde se takového svědění nějak zbavit? můžou poukazovat na nějaké zkryté onemocnění? a na jaké? Už jste někdy řešila problém s mikroparazity? při hledání ilustrace jsem našel stránku, kde o tom píšou. Děkuji Vám paní doktorko a návštěvníkům této porradny předem za rady a reakce. http://www.kafe.cz/rodina-a-domov/prach-a-roztoci-zatocte-s-nimi-30998.aspx#.VxVMlTGE6t8

Odpověď odborníka:

Pavle, napadá mě, jestli nemáte např. alergickou reakci na prací prášek, ve kterém je vypráno Vaše ložní prádlo, zkuste tedy tento prací prášek změnit, dále byste mohl vždy před spaním užít nějaké antihistaminikum, např. Zyrtec ( 10 tbl. balení volně prodejné v lékárně). Budete - li mít potíže i nadle, doporučím Vám konzultaci na kožním. Máte na kůži viditelné nějaké pupínky, oděrky, skvrnky, virážku? S pozdravem, K. Jiříčková.

MUDr. Kristýna Jiříčková
MUDr. Kristýna Jiříčková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Monse spol, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Svědění po celém těle | Od: PEVEL | 19.4.2016 18:06
Děkuji Vám za odpověd a rady, vyrážku mám asi od komára u podpaží, pupínky na hrudi ze zapocení, pupínky na pár zanícených chloupcích na stehnu, oděrky z práce nějaké na rukou taky jsou, ale tam kde to často svědí není nic za poškození. Mám delší chlupy a svědí možná když se samy pohnou a třou o sebe a látku, možná mám asi jen citlivější vnímání tak to cítím jako nepříjemné. Sprchuji se ráno i večer, svědění cítím i když si po sprše obleču čisté pyžamo, a občas mně zasvědí i na obličeji ikdyž jsem po oholení, tak težko říct jestli je to chlupama, roztoči, alergií, látkou, pracím práškem nebo šamponem. I tak děkuji za reakci.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: