Tetánie a hořčík

Dobrý večer, pane doktore, mám tetánii, nicméně zároveň trpím nesnášenlivostí hořčíku. Prosím, existuje jiné řešení této nemoci ? Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, v případě tetanie je nejdůležitější pro léčbu určit, proč vzniká - nejedná se nemoc jako takovou, ale spíše příznak, a léčba se řídí podle prvotní příčiny. Nedostatek hořčíku je sice celkem častou příčinou tohoto problému, ale zdaleka ne jednou možnou. Pokud Váš ošetřující lékař po příslušném vyšetření určil jako léčbu podávání horčíku a vy lék nesnášíte (neuvádíte bohužel, jaké Vám způsobuje potíže...), domluvte se třeba na vyzkoušení jiného typu léku s obsahem hořčíku a také zvažte, zda nesnášenlivost není dána třeba jen chybnou (příliš vysokou) dávkou léčiva. Věřím, že se Vám spolu s lékařem podaří nějaké řešení najít.

MUDr. Aleš Ducháček
MUDr. Aleš Ducháček

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktický lékař, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
horcik | Od: Hana Stastna | 18.5.2016 11:06
Muzu potvrdit taky mam obcasnou
tetanii, a magnezium mi taky nedela
dobre na zaludek, neberu ho z toho
duvodu casto , ale i tak mi po nem neni
dobre..i kdyz si ho vemu treba jednou
za 14 dni..
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: