Trávení

dobrý den! je to 5 měsícu co mám horší trávení,mám neustálí pocit hladu takže musím pořát něco pojídat a 3x za den jdu na velkou stranu,stolice je normální kašovitá světle hnědá ale po utření mívám ve stolici černé tečky vipada to jako mak tak by mě zajímalo jestli je to nemůže byt na´trávená krev ve stolici a casto mě pobolívá břicho.Chci se zeptat jestli se nemůže jednet o Kronovu chorobu?byla jsem na endogastroskopickém vyšetření a dopadlo vpořátku.jinak ted jsem ve 12 týdnu těhotenství ale problémy mi začali ještě před otěhotněním,měla jsem jit na různá vyšetření ale já něčekaně otěhotněla tak vyšetření nemůžu podstoupit.a ještě by mě zajímalo kdybych měla Kronovu nemoc jaká by byla rizika u porodu? ale bohužel jestli mám nebo nemám se ted nedozvím kvůli těhotenství

Odpověď odborníka:

Dobrý den, požádejte vašeho lékaře /obvodního/ o vyšetření stolice na okultní krvácení, je to běžně dostupný test, který vyloučí opakovaně přítomnost krve ve stolici. Nesmí se u něj užívat tablety se železem / i vitaminové tablety, které se užívají v těhotenství/, které mohou výsledek zkreslit. Lékař Vám jistě poradí. Hodně info naleznete ZDE: http://zdravi.idnes.cz/diagnoza.asp?r=diagnoza&c=A050106_130054_diagnoza_pol Pokud by byl test pozitivní, pošle vás na gastroenterologii,kde na konzultaci si dohodnete další postup. Střevní sliznice se dnes vyšetřuje i sonograficky a jinými metodami, které budou plně akceptovat vaše těhotenství. Vše ale dopadne dobře, věřím, že se obáváte zbytečně, přeji zdravé miminko zdravé mamince! Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Nováková | Od: Ivana | 3.11.2010 21:43
Záleží na tom, co jíte. Ěrné tečky mohou být i z některých potravin a jestli máte stále hlad, tak to může být tím těhotenstvím.
reagovat
Nováková | Od: Ivana | 3.11.2010 21:43
Záleží na tom, co jíte. Ěrné tečky mohou být i z některých potravin a jestli máte stále hlad, tak to může být tím těhotenstvím.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: