Tuhnutí kolene, ostrá bolest na vnitřní straně při každém sebemenším pohybu

Dobrý den. V noci nemohu spát protože nelze nohou pohnout je úplně ztuhlá v místě kolenního kloubu. Sebemenší pohyb, nepatrné pokrčení, způsobuje ostrou bolest. Bolest je spíše ve vnitřní straně jakoby dole pod kolenem.Nepomáhá masírování, ani algifen kapky.Dříve koleno bolelo jen občas v noci. Probudila mě při pohybu ostrá bolest a ztuhlost. Oběma rukama jsem si koleno pomalu pokrčila a bolest postupně odezněla. Nyní je bolest soustavná a celou noc jsem nespala. Včera jsem nachodila pěšky trošku více, než obvykle. jinak jezdím do města na kole. Mám velkou nadváhu v kombinací se sníženou funkci štítné žlázy s hiátovou kýlou se mi nedaří zhubnout, i když jsem jídlo hodně omezila a pečivo vyloučila. Poraďte prosím jaký lék na bolest a jak tomuto předejít. Na operaci bych v žádném případě nechtěla jít. Chtěla bych zkusit cviky , masáže léky. Děkuji za Vaše vyjádření. Milena

Odpověď odborníka:

Patrně se bude jednat o dekompensovanou artrozu kolena. Změny v koleni, degenerativní změny , nerovnost kloubní plochy, existující kostní a chrupavčité výrůstky mohou působit nebo se i dostat do nitra klobu a způsobit zhoršení bolestí.
Doporučují ortopedické vyšetření včetně rtg snímku, při nálezu bude aplikován kortikoid do kloubu, bude jistě značná úleva bolestí a zlepšení hybnosti.
Podle nálezu potom buď konservativní, pohybová a fyzikální léčba na rehabilitaci, lázeňská léčba, nebo menší artroskopický výkon, kde se mohou změny v koleni nevelkým výkonem zarovnat, výkon ale nezpůsobí trvalou úlevu anebo náhrada kloubu, pokud by to stav vyžadoval.
Vyhledejte svého ortopeda.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: