Tuhnutí (trnutí) levé části obličeje

Dobrý den, Mám problémy, které mě trápí asi tak už 2 měsíce. Nejdříve to začalo rychlým bušením srdce (někdy v noci, někdy přes den). Skončil jsem s tím na pohotovosti. Tam mě naměřily EKG a daly mě egilok 1/0/1, a poslaly mě na kardio. Tam jsem prodělal echo, ekg, holter a tonoport - vše v pořádku a komletní rozbor krve (i markry) a vše dopadlo také v pořádku. Po asi týdením užívání tohoto prášku se mě objevilo tuhnutí levé poloviny tváře, tlak v hlavě, necitlivost pravé dlaně, vyrážka na kůži, pocit na zvracení, bolesti břicha, tíže na hrudi, pocení a návaly. Všechno toto jsem řekl mému obvodnímu lékaři a ten mě řekl že to mám od psychiky, jelikož prý krevní rozbor a kradio je v pořádku. Prášek jsem proto pomalu úplně vysadil, ale tuhnutí levé strany obličeje (né tak často) přetrvává, někdy citím jak mě tuhne (trne) i na temeni hlavy a někdy jsem měl také sníženou citlivost dlaně pravé ruky. Velice se obávám jestli to není nádor na mozku, už z toho strachy vůbec nespím

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Josefe, podobné příznaky se mohou objevit i při blokádách krční páteře, při některých neuroinfekcích (např. borelioza) nebo jiných neurologických chorobách, ale mohou být opravdu i psychosomatické. Doporučuji vám zajistit si neurologické vyšetření. Myslím, že leckde vás vezmou i bez doporučení praktického lékaře. Držím palce.

MUDr. Martina Rosická, PhD.
MUDr. Martina Rosická, PhD.

Specializace: Endokrinologie
Pracoviště: ENDOCARE s.r.o. (Endokrinologie a obezitologie)

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: