Úzká předkožka, dětská obřízka

Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám syna 3 roky a má úzkou předkožku. Nedařilo se ná penis ohrnovat, poté dostal zánět . po zánětu a lécích se nám začalo dařit ohrnovat jen ta překožka je stále úzká. Dětský lékař nám doporučil mast Betacorton na roztažení té předkožky. Můžeme doufat a roztáhne se ta předkožka pomocí této masti?Močí silným proudem, žádný balónek nemá. Jaký rozdíl je mezi dětskou obřízkou (je odhalen úpně žalud?) a plastickým zvětšením předkožky (u takto malého dítěte). Velice děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den Jano! V některých případech se opravdu podaří roztáhnout předkožku pomocí aplikace kortikoidní masti, vždy ale záleží na konkrétní situaci. Při obřízce se odstraňuje předkožka celá, při plastice předkožky se pouze rozšíří zúžený prstenec předkožky. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
obřízka nebo plastika | Od: Šárka | 4.9.2010 10:59
Ahoj, syn jako malý proděla částečnou obřízku, sice pak vše funkční ale vzhledově nic moc, takže před nedávnen jsem mu nechala na plastické chirurgii udělat úplnou těsnou obřízku včetně odstranění uzdičky a jsme spokojeni. Jediná nevýhoda je ted v pubertě s masturbací ale i to jde řešit.
reagovat
re:úplná obřízka nebo plastika | Od: Petr | 9.2.2011 23:57
Mě kvuli plastice dělali v dětství obřízku nadvakrát, měl jsem zúženou předkožku (fimózu). Doktor nařídil přetahovat, tak mi ji mamka při každém koupání přetahovala. Matně si na to vzpomínám, že dost to bolelo, tak jsem při tom řval jako tur. Když už to takhle dál nešlo, udělali mi plastiku, kdy mi vzali jen kousek, který byl zůžený. Přetahování bylo lepší, ale pořád to nešlo zvolna bez bolesti. Napodruhé, asi po půl roce mi udělali úplnou obřízku, se kterou už problémy nemám. Žalud mám trvale obnažený, jen když mi je zima, tak je trochu krytý. S touto obřízkou jsem spokojený.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Škodí repelenty dětem?
Články: Škodí repelenty dětem?
Ochránit naše nejmenší před...
Alergie na bodnutí hmyzem
Články: Alergie na bodnutí hmyzem
Každé léto dostane mnoho...
Ječné zrno
Články: Ječné zrno
Ječné zrno, hordeolum, je...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: