Výsledek mri páteře

Dobrý den, včera jsem podstoupila MRI s tímto výsledkem. Napřímení lordozy nad L4 . St.p. náhradě ploténky L4-5 protézou, ta způsobuje výrazné artefakty znemožňující hodnocení větší části obratlů L4 a L5 i příslušný meziobratlový prostor. Páteřní kanál v přehledném rozsahu norm. šíře. Mícha zachycená os Th8 norm. šíře a intenzity signálu. Přehledné obratle normálního tvaru, v těle Th11 T1W a T2W hyperintenzní ložisko průměru 10 mm-benigního charakteru, patrně hemangiom. Ostatní kostní dřeň norm. intenzity signálu. Meziobratlový prostor Th7-L4 a prostor L5-SI s norm. šíří a intenzitou disku, bez zřetel. protruzí či herniací. Z: St.p. náhradě disku L4-5 implantátem, který způsobuje výrazné artefakty, obratle L4 a L5 včetně příslušného meziobratl. prostoru nehodnotitelné. Porucha statiky L páteře nad L4, jiné patologické změny v přehledné části páteře neprokázány. Mohla bych prosím požádat o vysvětlení zprávy a také toho, co pro mě znamená hemangiom na páteři? Ke svému lékaři jsem objednaná až v únoru, má plno. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, paní Iveto! Ve zprávě se píše, že mimo náhrady čtvrtého lumbálního obratle tam lékaři nic zvláštního neviděli. Tato náhrada je kovová a proto znemožnila posouzení okolních obratlů. V lumbální oblasti je narušeno postavení obratlů a páteř nepřirozeně napřímena. Hemangiom je benigní nádorek tvořený cévami. V popsaném případě je bez významu a nebude se nejspíš ani sledovat.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Kýla – kde se bere a co ji způsobuje?
Články: Kýla – kde se bere a co ji způsobuje?
Kýly patří k nejčastějším...
Rakovina kůže (1. díl)
Články: Rakovina kůže (1. díl)
Sluneční paprsky mohou být...
Ani diabetici nemusí v zimě sedět za pecí
Články: Ani diabetici nemusí v zimě sedět za pecí
Prosedět celou zimu doma...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Alergie na roztoče se zhoršuje v zimě
Články: Alergie na roztoče se zhoršuje v zimě
Přibližně desetina populace...
Rakovina žaludku
Články: Rakovina žaludku
Zhoubný nádor žaludku je...
Jak přežít život s depresí
Články: Jak přežít život s depresí
Když na člověka dolehne...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x