Výtok z penisu

Dobrý den, rád bych Vás tímto způsobem požádal o pomoc. Zhruba před 5lety jsem měl zánět močové trubice, dva měsíce na to infekce chlamídiemi, které se prý přenáší pouze pohlavně(po tuto dobu jsem měl a mám pouze jednu partnerku o které nepochybuji) - vyléčeno ATB. Dva roky na to se infekce močových cest se zánětem opakovala - opět léčba ATB. V červnu minulého roku jsem při jízdě na kole dostal poměrně velký výtok žluté barvy a týden se trápil řezavými pocity. Zjistili mi zánět moč.měchýře - výsledky z krve se ztratili a další náběry neprovedeny. Od té doby zhruba do září jsem byl léčen opakovaně na infekce a zánět moč.cest - celkem 3xATB. V listopadu jsem nevydržel a objednal se do nemocnice v Č.B. na vyšetření - v moči a trubici bez nálezu, prostata a ledviny norm. - v lékařské zprávě jsem měl zdřejmě prost.disfunkce. Do dnes mě trápí pocit mokra na špičce penisu, při pohybu občas pálení trubice jako by trub.něco projelo, pálení okolo konečníku při sezení a většinou po erekci čirý lepkavý výtok, který mám i velmi málo přes den. Už si nevím rady a byl jsem u dvou urologů. Manželce nic neříkám a k doktorovi už se mi taky nechce, připadám si jako simulant. Pomozte mi, prosím! Předem děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Michale. Za Vašimi potížemi může být mykoplazmatická infekce ( konkr. ureaplazma urealyticum). Jde o baktérii "příbuznou" s chlamýdiemi - ulpívá na povrchu buněk sliznice nebo proniká do jejich nitra, tudíž se v moči běžně nezachytí. Spůsobuje typicky tzv uretrální syndrom: pálení, řezání při močení bez korelátu v močovém nálezu, nebo se v moči nalezne pouze přítomost červených krvinek. K jejímu stanovení se provádějí speciální stěry z močové trubice - tampón se pak vloží do speciálního roztoku, který se pak transportuje do laboratoře ( baktérie je vylice citlivé na zevní vlivy a při odběru za klasických podmínek by nepřežila transport do laboratoře). Terapie probíhá antibiotiky tetracyklinové či makrolidové řady, ale svízelnost spočívá v tom, že se nemyslí na součastnou terapii partnera/partnerky. Nemoc je sexuálně přenosná, ale v literatuře jsou údaje i o možné nákaze netransexuální cestou (např. ručníky). Uvádí se, že jí trpí každý 4. sexuálně aktivní člověk- eradikovat ji nelze, protože v mnoha případech bývá bezpříznaková. Tedy suma sumarum: žádejte po svém praktikovi či urologovi vyšetření na ureaplzmata, při pozitivním nálezu se musí součastně s Vámi léčit i Vaše manželka, a po dobu terapie antibiotiky je vhodné zdržet se pohlavního styku (baktérie může přežívat i první 3dny od zahájení antibiotické léčby).

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
dotaz na léčbu | Od: Petr | 6.11.2014 10:07
Dobrý den, mám stejné problémy a také si nevím rady. stěry na vše možné negativní, dvoje antibiotika nepomohly, prostata nezvětšená. Prosím o radu jestli a jak jste se nakonec vyléčil. děkuji moc za pomoc, velmi mě to trápí
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: