Zalíhání a praskání v uších

Chtěl sbych se zeptat, již asi 3 týdny mam zaléhání v uších a takové divné praskání.Byl jsem u ušní doktorky a ta mi dělala profuky.V té době jsem měl nějakou virozu a tím to začalo.Teď už jsem zdravý, ale zaléhání a praskání neustupuje.Občas se mi sice uleví, že to přejde, ale pak to zase začne.Nevím už co mám dělat.Mám sice rýmu, ale od paní doktorky jsem dostal radu, abych si proplachoval noc vincentkou.Tak to dělám, ale zatím žádné větší změny nepociťuju.Nevím už jak se toho zbavit.Můžete mi prosím poradit?Děkuji.

Odpověď odborníka:

Vaše příznaky zřejmě souvisejí s přechodnými tlakovými změnami v oblasti ucha a tzv. paranasálních prostor. Za fysiologických okolností funguje tzv. Eustachova trubice, která vyrovnává tlak ve středoušní dutině, brání tím vpáčení bubínku a převodní sluchové poruše. Tato spojka bývá při katarech horních cest dýchacích dysfunkční, po vyléčení zpravidla spontánně dochází k úpravě. Podstatné z hlediska léčby je udržování nosního nádechu, tedy používání vhodných prostředků k zabezpečení kontinuální nosní průchodnosti.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+11 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
zaehlé ucho a praskání v uchu | Od: Lenka | 5.10.2013 11:16
Mám stejný problém,jen k tomu ještě i ten,že se slyším mluvit zevnitř i jak dýchám a je to dost nepříjemné.když se mi stav o něco zlepší,je to pouze do fáze praskání v uchu při polknutí,zívnutí,nebo pití nápoje a následné polknutí.nevím,který stav popsat jako horší.byla bych ráda,kdyby už konečně tyto obtíže zmizely,zatím chodím na ORL bezmála měsíc a neúspěšně,mám za sebou politzeraci(profuk) a punkci,vše nastalo při rýmě.má prosím někdo nějakou radu????děkuji a všem podobně postiženým přeji brzké uzdravení.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: