Zánět po operaci žlučníku a slinivky

Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na zdravotní stav mého otce. Zhruba před 4 měsíci mu lékaři diagnostikovali kamínek o velikosti 4 cm v žlučníku a zároveň jakýsi útvar na slinivce (na ocasu). Vše až po úmorném snažení dokázat, že otec opravdu trpí obrovskými bolestmi. Vždy byl z nemocnice (Karlovy Vary) bez vyšetření poslán domů, že se pouze přejedl, že mu nic není. A to i přesto,že jsme ho do nemocnice vozili skoro každý víkend. Před dvěma měsíci se podrobil operaci, kdy mu byl odstraněn žlučník a nález na slinivce. Nález byl benigní.Po 14 dnech byl propuštěn do domácího léčení s tím, že bude docházet k lékaři na kontroly (ty pečlivě dodržoval). Bohužel jeho stav se začal zhoršovat, trpěl bolestmi v oblasti po operaci žlučníku a slinivky. V ordinaci lékaře mu bylo sděleno po vyšetření krve, že hodnoty CRP jsou 240 a že se počká, až se stav urovná. Po 14 dnech jsme ho museli odvést do nemocnice, jelikož bolesti už byly nesnesitelné, tam dostal injekci bez jakéhokoliv vyšetření (rentgenu nebo sono, ct) a poslali ho domu. Druhý den byl zpět. Udělali mu CT a zjistili, že u operované slinivky se utvořilo veliké ložisko hnisu, které "napíchli"drenem a čekali. Hodnoty CRP neustále stoupaly až na hodnotu 300. Poté nasazena antibiotika. Po dalších zhruba 10 dnech se lékaři rozhodli pro operaci a vyčištění ložiska hnisu, ale mezitím zjistili, že se otci na plicích vyskytl jakýsi hnis nebo voda.V tomto ohledu nedokázali být lékaři přesní. Ložisku u slinivky bylo odstraněno, ale na plicích stále zůstává. Nyní je otec 3 dny po operaci,v břiše má zavedené dva dreny, ale hodnoty stále neklesají. Stále se pohybují na hranici 200.Už nedostává ani antibiotika. Máme opravdu strach o to, co s ním bude. On už celý stav nese i psychicky velmi špatně. Je možné, že došlo k nějakému zanedbání, nebo je to normální stav. Uvažujeme o převozu do jiné nemocnice, ale v jeho stavu máme opravdu obavy. Moc Vám děkuji za Váš čas.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, bohužel tato komplikace je po operaci slinivky spíše častá - ložisko po operaci i nález na plicích. Rozhodně nemohu bez výsledků vyšetření, rtg,CT aktuálního a dalších testů rozhodnout, pokud máte možnosti převozu či konzultace jinde, udělejte to. Antibiotika by podle méhou soudu mít ještě měl. Pohovořte si ještě s ošetřujícími lékaři a ptejte se na další postup, např. proč ložisko na plicích - spíše jde asi o zánětlivý výpotek - není odsát nebo právě není ošetřován antibiotiky...Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Jak správně ošetřit puchýř
Články: Jak správně ošetřit puchýř
Odřely vám nohy nové boty...
Ztráta sexuální touhy po menopauze ovlivňuje u žen zdraví i kvalitu života
Játra v ohrožení: jak poznat problém
Články: Játra v ohrožení: jak poznat problém
Játra jsou životně důležitý...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Plynatost
Články: Plynatost
Plynatost nebo-li...
Bolest břicha po jídle? Na vině může být slinivka!
Články: Bolest břicha po jídle? Na vině může být slinivka!
Běžné zažívací obtíže lidé...
Nejčastější úrazy kolene: zaměřeno na kloubní vazy
Články: Nejčastější úrazy kolene: zaměřeno na kloubní vazy
Poranění zkřížených a...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Alergie na domácí mazlíčky: neškodí chlupy, ale sliny!
Články: Alergie na domácí mazlíčky: neškodí chlupy, ale sliny!
Toužíte po psovi, přestože...
Astmatici, vyzrajte na zimu
Články: Astmatici, vyzrajte na zimu
Bohužel ani zimní období...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x