Zánět varlete

Dobrý den. Před 10 dny mi lékař diagnostikoval zánět varlete a na to mi předepsal antibiotika. Toto onemocnění léčím již 10 dní a zlepšení pozoruji jen nepatrné. Chci se Vás zeptat jak dlouho toto onemocnění trvá a zda zanechává nějaké následky (funkce, plodnost apod.) popřípadě co musím dělat společně s braním ATB, aby se nemoc zlepšila.Dále mi lékař řekl, že mám bolestivé místo chladit. Je skutečně důležité chlazení, jelikož mi bylo řečeno, že pomůžou i vlažné oblkaldy s bylinkami či cibulové obklady. Zatím jsem tedy místo nechladil. Díky za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď odborníka:

Pokud by nedocházelo ke zlepšení stavu, pak je možné, že daná antibiotika nepůsobí na konkrétního vyvolavatele zánětu ( nevím, zda bylo dělané nějaké kultivační vyšetření). Chlazení se doporučuje proto, že trochu zmírňuje bolest a projevy zánětu, ale není to nejdůležitější součást léčby. Tou zůstávají antibiotika. Pro zlepšení hojení zánětu a zlepšení průniku antibiotik do cílové tkáně je vhodná enzymoterapie. Pokud by zánět nebyl správně doléčen, může přejít do chronického stadia, kdy může být ohrožena plodnost.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x