Zuby - vytržení zbytku mléčného zubu

Dobrý den, trhala jsem svému 11let synovi trojku nahoře. Zub byl zaplombovaný a při trhání křupnul a po vytžení dle mne zůstal kousek v dásni,který nešel ven. Zašli jsme za lékařem, který "zbytek" zubu vytrhnul. Teď po cca 3měs stále druhý (stálý) zub neroste i když na druhé straně ano. Začíná mne pronásledovat představa, že lékař omylem vytrhl již vyrůstající stálý zub. Je toto možné a může zubař zjistit, že trhá stálý zub?? Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, toto je téměř vyloučené, nebojte se. Zajděte na kontrolu k lékaři na stomatologii, poinformuje vás a hlavně provede kontrolu lůžka zubu (zda se už nějaký neklube, ale to má opravdu čas...). Hezký den.

MUDr. Jana Leskovská
MUDr. Jana Leskovská

Specializace: Radiodiagnostika
Pracoviště: Rentgenoložka

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Mléčný zub | Od: Jana | 27.1.2014 09:22
Romano,bohužel to není vyloučené!Mě v dětství omylem zubařka opravdu vytrhla druhý (stálý) zub a to ještě vepředu !!! Zjistila jsem to až ve 21letech kdy mi vypadl po porodu mléčný zub vedle (který mimochodem asi tato "odbornice na zuby" chtěla původně vytrhnout!Zuby se mi zcela kvůli toho zkřížily,na místě kde vytrhla stálý zub (č.2)se vměstnal druhý zub (č.3) - takže ted mám špičák na dvojce a díru místo trojky!Dělá mi to neskutečné problémy ,jelikož kvůli místa na trojce se dvojka točí-rotuje!Děkuji pěkně za takové zubařské dovadnosti!
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: