Co všechno (ne)víte o kojení

Zajímá vás, proč je kojení pro matku i dítě tak důležité? Zeptali jsme se primářky neonatologického oddělení Nemocnice Hořovice, která nám podala vysvětlení nejen k této otázce ale i k mnoha dalším.

Mimo jiné jsme se seznámili s desaterem zásad správného kojení a shlédli názorné ukázky toho, jaké polohy je možné při kojení zaujmout a jak při kojení postupovat. Základem úspěchu je aby si maminka ke kojení našla vhodnou a pohodlnou polohu.

Kojení je pro dítě zcela nenahraditelnou výživou. Jde o nejlepší start do života, který může maminka svému dítěti poskytnout. Mateřské mléko je pro dítě optimální výživou, která novorozenému dítěti poskytuje potřebné živiny, vitamíny i další látky nutné pro správný vývoj, chrání jej před infekcemi, snižuje pozdější riziko alergie a je tím nejpřirozenějším dějem, který se mezi matkou a dítětem odehrává.

Dítě by mělo být přiloženo k matčinu prsu co nejdříve po narození, nejlépe ještě na porodním sále. Kojení by mělo probíhat podle potřeb dítěte, nikoliv podle časového harmonogramu.

 
Líbí se vám video?
+549 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: