Alzheimerova nemoc, přihlášení do klinické studie
Dobrý den ,
v loňském roce zjistili u manželky náběh na Alzheimerovu chorobu (kopie nálezu je přiložena) Zhruba 3 měsíce má předepsaný a bere KOGNEZIL 10 mg. Vůči předchozímu stavu kdy lék nebrala nepociťuje zatím žádnou změnu s vyjímkou občasného nepříjemnému třesu hlavou (hlava se „kýve“ a nedá se to ovlivnit ! ) Nedávno náhodně zjistila že je možno se zúčastnit klinické studie týkající se této nemoci . Přihlásila se . V účasti – pokud bude vybrána - spatřuje vidinu komplexnější léčby, využití objektivních metod hodnocení , přístupu k novým lékovým formám (avizované pořadatelem studie Vxxxxx ....... ) a snad i zlepšení dosavadního stavu nebo alespoň vyhlídek na odsun potíží a možná i odstranění „třesu “ . Na konci ledna jde na úvodní pohovor.
Tápe (tápeme oba) jak se zachovat , zda se zúčastnit či ne.
Nejasno máme zvláště v tomto směru :
1. Jak to dopadne s dosavadní medikací eventl. či v horším případě v návratu k ní ( bude pacientkou s puncem „přeběhlíka“) pokud se výsledek studie v jejím případě ukáže jako problematický či nezřetelný ?
2. Dá se předpokládat že studie organizovaná soukromou společností je součástí komplexnějšího výzkumu a organizační postavení společnosti podmínky výzkumu neovlivní či to bude mít spíše ekonomickou či jinou výhodou ?
3. Existují i další rizika či souvislosti, které bychom měli uvážit ?
Jsme si vědomi, že rozhodnutí si musíme učinit sami ale i přesto budeme vděčni za nestranný názor odborníka.
Děkujeme
Pacientka z Hradecka + pisatel příspěvku
MUDr. Barbora Suchecká
Specializace: Praktické lékařství pro dospělé Pracoviště: Praktický lékař pro dospělé, Nemocnice KadaňDobrý den, co se týče studie a jejího vlivu, nedokáži stav posoudit. Ale pokud se domluvíte s...
Dobrý den,
dle psychologického vyšetření je suspekce na mozkovou degeneraci,nejpravděpodobně...