Barretův jícen
Dobrý den. Prosím popsala by jste mi laicky muj vysledek v lekarske zprave. Hlavne se mi jedna o ten pazerak ( jícen ). Lečím se na Baretův jícen. Dekuji za odpoved.
MUDr. Kateřina Kovaříková
Specializace: Praktické lékařství pro dospělé Pracoviště: Praktický lékař pro dospělé, Vamed-Mediterra
Dobrý den,
v popisu vyšetření jícnu je napsáno, že přístroj bylo možné zavést hladce a další průchod také bez problémů. Sliznice v průběhu jícnu růžová bez defektů tedy v pořádku.
Z- linie je hranice mezi sliznicí jícnu a žaludku. Ta je popsána jako nepravidelná s výběžky. Při tomto vyšetření se udává vzdálenost nálezu od zubů tedy od zuboradia podle popisu.
Dále je popsána malá hiátová hernie v což je v podstatě kýla způsobená posunem horního konce žaludku nad bránici. Ostatní vyšetření je v pořádku se zcela normálním nálezem.
Doufám, že vysvětlení pomohlo, hezký večer