Stav po myringoplastice
Dobrý den, dnes jsem 10. den po myringoplastice, v úterý jsem byl na vyndání tamponády. Je normální, že mám momentálně horší sluch, než před operací? Podařilo se mi zjistit, že audio se běžně dělá 4.-6. týden po operaci, je tedy pravděpodobné, že se sluch zlepší do té doby? Děkuji mnohokrát. Zobrazit více
Dobrý večer,pane Karel, ano, bývá to tak.Bubínek ještě není zcela zhojen,ale do oněch čtyř až šesti... Celá odpověď
Rakovina tlusteho střeva
Chci se zeptat uz 3 mesice mam zažívací problémy zácpa,nadýmání,úzká stolice,a slabe pichani ve střevech ale krv žadna teda aspon na pohled ted sem byl na UZ a doktor mi našiel zvětčenou stenu na tlustem střevě 9mm pri konečniku zaver proktocolitys poslal mne na kolonoskopii mam se obavat toho nejhoršiho... Zobrazit více
Mario, rozhodne se neobavejte nejhorsiho dopredu! Zbytecne se stresujete a nicemu si tím nepomůžete.... Celá odpověď
Tachykardie
Dobrý den. Před půl rokem jsem měla nasazeneho Holtera na 48 hodin. Vše v pořádku, prý jen lehká sinus. tachykardie. Bohužel mi nikdo nevysvětlil co to vlastně znamená, jen paní doktorka na ultrazvuku řekla, že mám srdce normální, vzhledem ke svému věku (20 let) Po včerejší večerní tachykardii mě napadlo,... Zobrazit více
Dobrý den, většinu Vašich otázek jsem zodpověděl již dříve - http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/dlouhodobe-zrychleny-tep-79854.... Celá odpověď
Hemeroidy?
Dobrý den, ráda bych se zeptala zdali moje příznaky ukazují na hemeroidy. Před cca měsícem, jsem byla na velké na záchodě a na toaletním papíře i v záchodové míse jsem objevila krev. Druhý den jsem již nic takového nezpozorovala. Teď se mi to stalo znovu, včera jsem byla na velké na toaletě a opět jsem... Zobrazit více
Dobrý den, těmito příznaky se mohou projevovat hemoroidy nebo anální trhliny, je třeba vyšetření v proktologické... Celá odpověď
Uzdička u penisu
dobrý den je mi 15 a když mám ztopořený penis a přetáhnu předkožku dolů tak mi uzdička ohne jakoby žalud k sobě dolů a nevím jestli je to dobře nebo mám jít na operaci aby mi ji ustřihly nebo tak něco. Zobrazit více
MUDr. Vladimír Němec
Dobrý večer, Váš problém patří spíše do oboru urologie. Těžko říci, pokud nevidím, jak moc se žalud ohýbá.... Celá odpověď
Lehká bolest, bílý povlak
Dobrý den, už asi rok používám mezizubní kartáček. Mám ten nejtenčí, ale vždy mi na horních stoličkách teče pak krev. Proto je používám tak 2-6x do týdne. A poslední dobou mě ty stoličky občas bolí. Ne nějak extra, ale bolí. Taky se mi dělá na zubech často bílý povlak. Mám strach, abych neměla kaz, nebo... Zobrazit více
Dobrý den, kromě pravidelnosti je u čistění důležitá správná technika (i pro klasický kartáček), kterou... Celá odpověď
Možnost přenosu
Dobrý den, požádal jsem jednu slečnu, aby mi předvedla, jak močí. Já jsem při tom sám masturboval, zatímco jsem ji pozoroval. K žádnému přímému kontaktu sliznic mezi námi nedošlo, ani k líbání. Pouze k podání ruky, nic víc. Tedy žádný pohlavní styk ani mazlení apod. Z hlediska HIV vím, že riziko není.... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
V tomto případě je risiko nákazy zanedbatelné. Příjemný den Celá odpověď
Těhotenství a nedostatek krevních destiček
Dobrý den, jsem v 15. týdnu těhotenství, lékař mi dnes sdělil, že mám nedostatek krevních destiček (Trombo 123). Chci se zeptat, jak je to vážné? Mohla bych při porodu vykrvácet? Je to druhé těhotenství. Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Dobrý den, o snížení hodnoty destiček by se daly napsat stohy papíru, je třeba posuzovat i další faktory... Celá odpověď
Bolest podbrisku a varlete
Dobry den, asi pul roku mozna dyl me boli pravy podbrisek a jde to do trisla a p.varlete(je niz nez druhe a sourek takovy starecky proste jak sacek s kulickama polozeny na stole). Ta bolest je jak kdy hlavne v leze na zadech a brise. Kdyz zmacknu podbrisek necitim nic, ale boli hlavne on. Je to asi... Zobrazit více
Dobrý den, Petře, pobolíváním podbřišku se může projevovat počínající tříselná kýla. Doporučuji navštívit... Celá odpověď
Pásový opar v těhotenství
Dobrý den, ráda bych se zeptala na možná rizika pro plod. Jsem v prvním trimestru těhotenství 14 tt a onemocněla jsem pásovým oparem na vnitřní straně paže. Velikost cca 6 cm. Vnitřně jsem nebrala žádná antibiotika, byl mi doporučen pouze tekutý pudr na hojení. Ráda bych znala Váš názor na možná rizika... Zobrazit více
MUDr. Jana Moravcová
Leono, u gravidních žen nebylo pozorováno zvýšené riziko vrozených vývojových vad. Doporučuji častější... Celá odpověď
Bulka v prsu
Dobrý den, asi před 3 dny jsem si našla v levém prsu pevnou bulku, asi 1,5 cm. Bylo to v době měsíčků. Je trochu pohyblivá a na pohmat pobolívá. Myslíte, že se jedná o něco vážného, nebo mám ještě počkat jestli nezmizí. Děkuji za odpověď, Kristýna Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
S největší pravděpodobností se bude jednat o benigní nález, prs vám vyšetří gynekolog chirurg nebo praktický... Celá odpověď
Rehabilitace po kyčelním kloubu
Dobrý den,chtěla jsem vás poprosit o radu. Moje maminka je 8 dní po operaci kyčelního kloubu,do lázní nechtěla tak je od včerejška na následné rehabilitační péče. Na ortopedii ji řekli,že ji to bude stačit,že to rozcvičí,je jí 58 let. Nyní na následný rehabilitační péči ji paní primářka řekla,že by do... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Pokud je v léčbě v Odborném rehabilitačním ústavě jedná se o velmi vhodnou léčbu. Do lázní jet pacientka... Celá odpověď
MR kycle
Velice Vam dekuji pane doktore za Vasi ochotu,velice jste mne potesil, ze mi nalez prelozite. Zde popisuji nalez MR v nemcine: MR-Arthrographie des linken Hüftgelenks vom 16.9.2014 Dünnschicht-Untersuchung coronar, transversal und sagittal T1-fettgesättigt, coronar protonendichtegewichtet fettgesättigt,... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Není zcela přesně gramaticky opsáno. Uvedení rovin vyšetření. Navrstvení a drobné trhlinky na předním... Celá odpověď
Zvětšená prsní bradavka
Dobrý den, Je mi 15 let, jsem muž a asi 2 týdny na sobě pozoruji zvětšenou levou bradavku, když jí zmáčknu, tak vyteče kapička čiré tekutiny, bulku jsem si někde nenahmatal, snad jen ta bradavka a na dotek je bolestivá? Nemohl by to být nádor? Zobrazit více
Milane, nádory prsu u muže Vašeho věku jsou extrémně raritní. Spíše půjde o změny související s hormonálními... Celá odpověď
Bolestivá šlacha v kotníku
Vážený paní doktorko, Už asi 3 dny mě bolí šlacha, která flexuje chodidlo. Bolest je bodavá a dostavuje se v krátkých nepravidelných intervalech. Nejintenzivnější je v klidu(hlavně večer). Noha není napuchlá ale při dotyku cítím ztuhlou slachu či sval (nejsem si jistá co tam vede. Předem děkuji za... Zobrazit více
MUDr. Marta Ručková
Milá Michaelo, flexe chodila je prováděna svaly, jejíchž šlachy prochází v plosce nohy - bolestivá struktura,... Celá odpověď
Panenská blána
Jde porušit panenská vláda i bez sexu. Protože chci s přítelem přijít o panenství ale rodiče to nesmí zjistit. Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Blánu je možno porušit i při manipulaci například prsty Celá odpověď
Bolest v podbrisku
Stale uz nekolik mesicu mam bolest na prave strane v podbrisku. Byla jsem na vysetreni na gynekologii, tam me vzal na sono a rekl, ze tam nic nevidi. Sla jsem ke sve obvodni lekarce a ta mi rekla, ze to urcite nic zavazneho nebude, ze mozna nejaka plynatost. Dala jsem ji moč, ke ktere nemam jeste vysledky..... Zobrazit více
Dobrý den Michaelo, bolest lokalizovaná do pravého podbřišku je typická pro akutní zánět slepého střeva.... Celá odpověď
Bolavé nehty a drobné puchýřky na rukou
Dobrý den, obtíže mi začali svěděním prstů na rukou, po odlakování nehtů jsem zjistila, že se mi jakoby odchlipuje nehet od prstu. Na některých prstech mám drobné puchýřky. Nehty jsou velmi citlivé. Nemám žádnou alergii a nikdy se mi to nestalo. Pár měsíců používám gel lak od essence, ale do teď jsem... Zobrazit více
dobrý večer , Vaše onemocnění souvisí se svěděím prstů a puchýřky na prstech , které se vytvořily i pod... Celá odpověď
Následky po spinální anestezii.
Dobrý den.Před rokem jsem rodila císařským řezem.Nechala jsem si píchnout spinální anestezii, abych viděla dceru. Po mé předchozí pozitivní zkušenosti s epidurálem jsem neváhala,ale bohužel jsem zřejmě udělala chybu. Paní anestezioložce se podařilo napíchnou to správné místo až na více pokusů.Už to se... Zobrazit více
MUDr. Jaroslav Čupera
Dobrý den. U Vás se sešlo více problémů najednou, které jsou více či méně častou komplikací obou anestezií,... Celá odpověď
Glaukom
Dobrý den, chtěl bych se zeptat: Mám glaukom, krátkozrakost, astigmatismus, myopii. Kapu Timoptol 0.5 oční prob. cca od 12 let. Nyní 31 let. Doktorka mě posílá na plac. vyšetření oct Papil. Má toto výš. pro moje oční vady smysl? Nebo si jenom dohazují doktoři kšefty? Ještě bych se zeptal: Glaukom se... Zobrazit více
MUDr. Vladimír Korda Ph.D., MBA
Dobrý den pane Tomáši, glaukom je multifaktoriální onemocnění, které neumíme vyléčit, ale umíme ho léčit,... Celá odpověď
Lupy
Mam prevazne nad celem, jinak po cele hlave mapicky lupu. Ani nevim jestli jsou mastne, nebo suche.. Asi takove pul na pul, kazdopadne vlasy se mi diky nim masti v jejich oblasti vice. Prosim o radu nejakeho pripravku, ci bylinek, ktere jsou dobre pro odstraneni lupu. Dale se chci zeptat z ceho je to... Zobrazit více
Dobrý den , lupy- tedy nadměrné olupování kůže -je obvykle projevem několika různých chorob , ale bohužel... Celá odpověď
Spermiogram
Dobrý den paní doktorko,mám dotaz ohledně spermiogramu přítele (34) popíšu vám nález:vzhled-homogenní,opaleskující,liquifikace 30min,vizkozita-mírně hlenovitý,ph-8,objem 3ml,koncentrace 24/mil/ml,celkový počet 72mil,motilita pr+np 29%,aglutinace 0,jiná příměs-3krát spermatida.pr 12%,np 17%,im 71%.Morfologie... Zobrazit více
dobrý den, spermií tam je dost, ale jsou málo pohyblivé. Zda je úspěch IUI Vám řeknou v centru asist.reprodukce,... Celá odpověď
Časté močení
Rád bych se zeptal, posledních pět dnu mně trápí časté močení. Byl jsem u praktického, ten mě poslal na moč. Výsledek vyloučil zánět, červené krvinky v pořádku, taktéž žádný cukr v moči. Močení je normalní, žádné příznaky zvětšené prostaty. Objem moči je i při častějším močení téměř normální. Piju cca... Zobrazit více
Milý pane Michale, pravděpodobně bude zapotřebí provést mikrobiologické vyšetření moči v rámci odběru... Celá odpověď
Zarudle fleky v oblasti břišní
Dobry den, toto mam zhruba 3 den. Nesvedi to, neboli to, jen to nehezky vypada. Nikdy jsem nic takoveho nemela a mam to jen na brise. Dekuji Zobrazit více
dobrý večer milá terezo , projev bych musela vidět zblízka , ale imponuje jako poškození kůže , třeba... Celá odpověď
Popraskané žilky v oku
Dobrý den, přes den nosím kontaktní čočky(moje oči sou v pořádku a na čočky navyklé) ale když si večer čočky vydělám v levém oku mi praskne žilka(od karunkuly k duhovce) a oko začne trošku "svědět", když si ráno zase čočky nasadím oko se během pár hodin spraví a je v pořádku. Tohle se opakuje už 3. den.... Zobrazit více
MUDr. Vladimír Korda Ph.D., MBA
Dobrý den, nejpravděpodobnější je buď nevhodná manipulace s čočkou při vyndávání, nebo oko trpí mírnou... Celá odpověď