Vyhledávání
Bolesti zad ve střední části
Dobrý den, každé ráno se probouzím s bolestí zad ve střední části směrem k boku vlevo (asi zhruba v oblasti zadního pilovitého svalu dolního). V průběhu dne bolest víceméně necítím, jen nepříjemný tah v té oblasti při rotaci trupu vlevo či jiných určitých pohybech těla. Na druhé straně páteře pak ve... Zobrazit více
Dobrý den, Andreo! Předně bych doporučil dítě vyhodit z postele, abyste mohla spát v lepších polohách.... Celá odpověď
Štítná žláza
Dobrý den, je mi 53 let a mám seropozitivní revmatoidní artritidu.Před dvěma roky vyšlo v krvi TSH 5.75, neřešila jsem to, nyní je 8.08 a T4 volný je 14.6.Souvisí nějak snížení funkce štítné žlázy s RA? Je to také autoimunitní nemoc? Pokud ano, co vše je s tímto onemocněním, myslím tím RA ještě spojeno.Děkuji... Zobrazit více
Dobrý den, Ireno! Vyšší hladiny hormonů štítnice povedou k vyšší aktivitě imunitního systému a zhoršení... Celá odpověď
Vyhřezlá ploténka
Dobrý den chtěla jsem se zeptat mám jít na operaci teď 28. března z vyhřezlou plotýnkou která je 9 mm s utlakem na kořen. Mám dotaz jaké jsou pooperační omezení .Slyšela jsem že půl roku se nesmí vzít nic těžkého . A délka rekonvalestence. děkuji za odpově´d Zobrazit více
Dobrý den, Lenko! To samozřejmě na dálku nemohu říci. Záleží na tom, zdali operace proběhne hladce... Celá odpověď
Štítná žláza a porucha menstruačního cyklu
Již třetím rokem se léčím s uzlíkem na štítné žláze, beru Euthyrox 50 1 tabletku denně. Během léčby mi velmi zeslábla MS, dříve vždy silná týdení, nyní špinění a 2 dny slabá MS. Protože se mi již druhým rokem nedaří otěhotnět a moje lékařka tvrdí, že je to špatnou MS, chtěla bych se zeptat jestli užívání... Zobrazit více
Dobrý den, Soňo! Ano, hormony štítné žlázy mají dalekosáhlý vliv na veškeré tělesné funkce. V podstatě... Celá odpověď
Bolest zad
Poslední dobou asi měsíc mám bolesti v zádech s propagací do břicha. Sezení je nejhorší. Ozve se to nepravidelně a samo odezní tak po hodině. Nekdy i v noci. Pomáhá leh na tvrdou zem. Cvičení. Jsem aktivní. Chodim do posilovny, běh. Ted moc ne. Nevim co můžu a co ne. Cvičím pilates, cviky na páteř, na... Zobrazit více
Dobrý den, Karle! Toto musí posoudit RHB lékař nebo dobrý fyzioterapeut. Určitě je dobře, že cvičíte... Celá odpověď
Dekubity
Dobrý den, prosím o radu. Moje matka má 90 let.Prodělala chřipku a pak se jí vytvořil na zádech dekubit asi 1 cm průměr a dost hluboký. Můžeme jí ránu ošetřovat Hemagelem nebo zvolit nějaké krytí například Granuflex? Nemáme s tím žádnou zkušenost. Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Dobrý den, Mirko! Hemagel i granulflex jsou srovnatelné materiály poskytující moderní, účinnou pomoc... Celá odpověď
Temor prave ruky
mel jsem uraz v zamestnani s pateri,nic nenasli bylo mi receno ze pater je v poradku ale po case semi zacala klepat cela prava ruka pokud neco drzim ruka se zacne klepat vic nebo kdyz pohybuji s rukou dela to to same nemuzu se podepsat atd...ruka se klepe od ramene az po prsty obcas je tremor klidnejsi... Zobrazit více
Dobrý den, Miroslave! Podle popisu nelze vyloučit, že problém není v páteři, ale v mozku, např. Parkinsonova... Celá odpověď
Může neštovice přenášet osoba, která už je měla?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli může neštovice přenášet i dospělá osoba, která už tuto nemoc prodělala. Jedná se o to, že mám 3letého syna. Chodí do školky, kde se vyskytly neštovice. Ještě je nedostal a já už je v dětství měla. Chystám se ale za sestrou, která má novorozené miminko (1,5týdne... Zobrazit více
Dobrý den, Veroniko! Po prodělaných neštovicích nosíme virus herpes zoster doživotně schovaný v nervech.... Celá odpověď
Problém s šourkem
Dobrý den, před časem jsem si povšiml na svém šourku tvořících se jakýchsi bulek,z nichž nekteré jdou vytlačit a leze z nich taková bílá maz a některé jsou tvrdší a nejde je vytlačit,vypada to dost neesteticky a vadí mi to,navíc se začínám obávat,at nejde o nějakou pohlavní chorobu.Některé jsou velke... Zobrazit více
Dobrý den, Petře! Dovolte mi vyjádřit určité pochybnosti nad tím, že bulky na šourku mají v průměru... Celá odpověď
Zácpa
Náš 30měsíční syn má střídavě nekolik měsíců problém se zácpou nebo lépe řečeno, zadržuje stolici. Vykaká se třeba až po 4 - 5 dnech, stolice vypadá normálně, není tuhá, někdy je spíš řidčí. Přijde mi to, že z nějakého důvodu nechce kakat, jako by ho to strašně bolelo. Doktorka nám zatím vždy pouze doporučila... Zobrazit více
Pokud po těch 4 dnech není tuhá a bolestivá stolice, tak se vpodstatě nejedná o zácpu. některé děti... Celá odpověď