Vyhledávání
Svrab
Dobrý den, pracuji v domově důchodců někteří klienti a všichni z personálu na našem patře máme po celém těle malé červené pupínky, které se při poškrábání mění na větší boláky. Pupínky svědí až pálí, hlavně pod teplou sprchou nebo v posteli pod peřinou. Šířit se začaly od nohou a postupně se objevují... Zobrazit více
Dobrý den, mohlo by se jednat o svrab, což je vysoce infekční parazitární onemocnění, které se mimo... Celá odpověď
Chudokrevnost
Dobrý den už cca 8 let trpím uzkostnými a panickými strachy a ted se mne to zase po 2 leté pauze objevilo mám problém vyřešit v mozku jednu věc u praktika mne na krvy zjistili chudokrevnost ,zhubla jsem během krátké doby 15kč a mám zácpu toot vše jspou příznaky rakoviny tlustého střva jak jsem se dočetla... Zobrazit více
Dobrý den, paní Martino. Chtěla bych Vás ujistit, že podle toho, co píšete si nemyslím, že máte nádor... Celá odpověď
Zvětšení lymfatických uzlin
Dobrý den, asi před 2m jsem si nahmatala malou uzlinku na pravé straně krku, může být velká jak hrášek možná i menší, nijak se nezvětšuje ani nebolí, čekala jsem jestli nezmizí,ale stále tam je. Několik let mám stejně velkou uzlinku mezi třísly. Trpím na ekzémy na obličeji, tak jestli může být i zvětšená... Zobrazit více
MUDr. Barbora Suchecká
Dobrý den, za ještě fyziologické zvětšení lymfatických uzlin se považuje velikost do 0,5 cm v oblasti... Celá odpověď
Trávicí potíže po požití sýru
Dobrý den, v pátek jsme snědla sýr camembert, po kterém mi bylo chvíli trošku špatně, těžko. V úterý jsem začala mít lehčí průjem (1 vodnatá stolice za den, křeče v břiše) a je mi špatně od žaludku. Nyní (sobota) cítím, jako by na mě lezla chřipka. Chci se zeptat, zda by se mohlo jednat o listerii a... Zobrazit více
MUDr. Barbora Suchecká
Dobrý den, obvykle se listerióza objevuje do 1 až 2 dnů po požití sýru, projevuje se horečkami, vodnatými... Celá odpověď
Bezezbytková dieta
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné u bezezbytkové diety pít nějaké náhražky kávy? Cikorka, melta, caro, káva z kořene pampelišky, žaludová káva, špaldová. Zobrazit více
Dobrý den Jano, jelikož se jedná o dotaz na doborníka,přeposílám vaši otázku specialistovi na dietu.... Celá odpověď
Dobrý den Bezezbytková dieta má několik svých obecných pravidel. Strava při této dietě nesmí být tučná,... Celá odpověď
Poranění 4. prstu na ruce
Dobrý den, asi před dvěma měsíci jsem při rychlém pohybu zavadil rukou o strom a trochu jsem si vyvrátil prst(prsteníček), mám pocit, že to trochu i zapraskalo. Chvíli to bolelo, ale pak to přestalo a víc bolet to začalo až druhý den, kdy se taky objevil trochu otok, ale nijak velký. Postupně se to lepšilo,... Zobrazit více
Dobrý večer, Adame, vzhledem k tomu, že k poranění došlo již před 2 měsíci a stále máte potíže, bylo... Celá odpověď
MUDr. Milan Navrátil
Zřejmě se jednalo o těžší distorzi, podvrtnutí kloubu nad základním článkem 4. prstu. Přitom dochází... Celá odpověď
Světlá stolice
Dobrý den, mám takový dotaz. Teď již to bude asi měsíc, kdy mě začala trápit světlá stolice (žlutohnědá - nepřirozená) a pociťuji tlak v trojúhelníku. Např. po návštěvě v čínské restauraci se mi sem tam stane, že mě třeba půl hodiny výrazně bolí toto místo (není to pokaždé). Po požití alkoholu mám druhý... Zobrazit více
Dobrý den Jirko, jelikož se jedná o dotaz na specialistu, přeposílám vaši otázku odborníkovi na trávení.... Celá odpověď
MUDr. Milan Hrubý
Vážený pane Jirko, neexistuje žádná norma týkající se vzhledu, barvy nebo frekvence stolice. Tyto parametry... Celá odpověď
Vreya
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, dlouhodobě beru antikoncepci Vreya, ale doposud jsem ji brala je z důvodů akné, nepravidelné menstruace apod. Nyní mám stálého přítele a chtěla bych vědět jestli se na ni v tomto ohledu mohu plně spolehnout. Znejistil mě příbalový leták, kde se uvádí, že přímo k této... Zobrazit více
Dobrý den Lucie, dle SPC ( lze stáhnout z webových stránek SÚKL) Vreya účinkuje také jako perorální... Celá odpověď
Viróza v těhotenství
Dobrý den, možná bude můj dotaz absurdní, ale raději se zeptám, jsem v 11 týdnu těhotenství, přepadla mě však nějaká viroza, mám kašel a rýmu, nic na to neberu raději, jen v lékárně jsem si koupila stop kašel od dr Weis, píšou tam že to mohou užívat těhotné i kojící, můj dotaz zní jestli se tou virozou... Zobrazit více
Dobrý den, probíhající viróza by Vaše miminko neměla ovlivnit, sama buďte v klidu, symptomatická terapie... Celá odpověď
Vdechnutí azbestu
Dobrý den, v minulém týdnu jsem vyměnoval brzdové obložení na svém autě. Použil jsem také brusku s kartáčem, který vytvořil větší množství prachu usazené z brzdových destiček. Snažil jsem se tento prach nevdechovat, ale nepoužil jsem žádnou ochranu na ústa. Dva dny poté se mi hůře dýchalo(nyní již... Zobrazit více
zdravím Vás...samozřejmě na takové práce je potřeba si brát preventivně roušku, nejlépe nějakou speciální... Celá odpověď