Vyhledávání
Snížená činnost štítné žlázy, alopecie
Dobrý den, chtěla bych se zeptat a prosím o radu. Mám sníženou činnost štítné žlázy. Beru Euthyrox 50 půl prášku denně. Před týdnem jsem zjistila, že mám ( cca 2cm ) na hlave místo, kde mi přestaly vlasy růst. Zpráva od lékaře je : TSH2 4,377 T3 2,36 FT4 15,4 aTg 43,8 aTPO 760,9 Závěr: subklinická... Zobrazit více
Dobrý den, postup se zvýšením hormonů je správný, pokud jde o lysé místo na hlavě - může a nemusí souviset... Celá odpověď
Vyhřezlá plotýnka
Dobrý den, mám nález MR mediální, paramediální y levostranně laterální výjřez L4/5 až 6mm s útlakem durálního vaku a levého kořene S1. Mediální výhřez disku L5/S1 do 3mm, oba kořeny v kontaktu s výhřezem. Degenerace disků L4/5 a L5/S1. Dalo by se toto zachránit cvičením nebo je nutná operace, a můžu... Zobrazit více
Dobrý den, rozhodnutí ohledně operace je pouze a jedině na posouzení neurochirurga - který porovnává... Celá odpověď
Křečové žíly s flekem
Dobrý den, už jsem se ptala na tento problém, ptali jste se mě, jestli mi vadí ty křečové žíly nebo flek, který je bezprostředně u jedné křečové žíly v berci. Vadím mi víc ten flek, mám obavy,aby se z toho nevyvynul bercový vřed. Je zabarvený do fialova. Můžete mi prosím napsat, jak se dá ten flek odstranit,... Zobrazit více
Dobrý den! Vznikem bércového vředu vás ohrožují spíše neléčené varixy těžkého stupně, pokud jde o pigmentaci... Celá odpověď
Bájné iluze a představy
Dobrý den, Máme problémy s tchánem,který je alkoholik a už asi 25let pije.Má za sebou více mrtviček,a po poslední v únoru 09 přestal pít/vydržel asi 8měsíců/,ptž mu našli na 70%ucpanou krkavici a měl by jít na operaci.O operaci nechce ani slyšet,doktorům se vyhýbá.Bere prášky na tlak,má zvýšený cukr,je... Zobrazit více
Dobrý den, rozhodně nelze určit, zda jde o psychické onemocnění nebo důledky nadměrného pití alkoholu.... Celá odpověď
Evra
Dobry den,chtěla bych se zeptat.Už dva roky používám antikoncepční náplati Evra.Na cely pulrok jsem ji vysadila a chtěla bych zase začít s užíváním.Musím čekat na na nalepení 1náplasti na menstruaci? nebo mohu nalepit prvni naplast i když měsíčky právě nemám.Vadilo by to moc? nebo yb se snižila učiinost?... Zobrazit více
Dobrý den! Výrobce doporučuje zahájit aplikaci1. den přirozeného cyklu (1. den menstruačního krvácení),... Celá odpověď
Otrava léky
dobrý den chtěla jsem se zeptat,moje kamarádka před časem chtěla spáchat sebevraždu(důvod neuvedu),snědla nějaké prášky,ibalgin,adipeks,nospa a ještě asi dvoje od bolesti...jenže se jí nic nestalo,jednou se vyzvracela a pak asi tři nebo čtyři dny prospala.Stolici měla prý až po 12 dnech.Od tý doby má... Zobrazit více
Dobrý den! Vaše kamarádka by měla navštívit lékaře a se svými potížemi i se svým sebevražedným pokusem... Celá odpověď
Nemoc de Quervainova a Entezopatie
Dobrý den, prodělala jsem zlomeninu zápěstí - člunkové kosti - při autonehodě. Jsou možnými následky této zlomeniny nemoc de Quervainova a entezopatie? Před tím jsem žádné problémy s rukou neměla. Pojišťovna mi nechce odškodnit úraz a tvrdí, že se jedná pouze o tyto nemoci, které nemají s úrazem nic... Zobrazit více
Dobrý den! De Quervainova nemoc je zánětlivé postižení šlach palce a jejich obalů, podobně entezopatie... Celá odpověď
Chlamidie
Dobrý den, přítelkyně byla pozitivně testována na chlamidia HSP 60 IgG. Prý se jedná o chlamidie způsobené nevyléčenou infekcí, nikoliv přenesené pohlavním stykem. Můžu se těmito chlamidiemi nakazit při pohlavním styku? A pokud ano, může to mít zásadní vliv na můj špatný spermiogram? Děkuji. S... Zobrazit více
Dobrý den! Anti-chlamydiové HSP-60 protilátky jsou ukazatelem přetrvávající infekce. Ovšem neuvádíte... Celá odpověď
Pohlavni styk behem menstruace
dobry den, mam na vas dotaz. Beru antikoncepci a vzdy jsem dostala menstruaci 2 dny po posledni tabletce. posledni dobou to nejak nefunguje. dostanu to treba az po 2 tydnech. takze behem dvou tydny jsem nepouzivala tabletky a v druhy den menstruace jsme meli pohlavni styk s pritelem. Ziju ve Skotsku... Zobrazit více
Dobrý den! Hormonální antikoncepci je třeba brát pravidelně, bez ohledu na to kdy se dostaví menstruace,... Celá odpověď
Zvýšený obsah Fe v krvi
Dobrý den. Preventivně jsem si nechal udělat u mého lékaře krevní rozbor. Bylo zjištěno, že mám v krvi 37,5 umol/l železa. Pokud vím, je to zatraceně hodně, ale lékař mi na to zdělil, že to nic neznamená. Je tomu skutečně tak? Nebo s tím mám něco dělat? Zobrazit více
Doporoučuji předtím, než se budete znepokojovat, udělat kontrolní stanovení, mohlo jít o laboratorní... Celá odpověď