Kašel je zcela přirozený reflex těla

  • Redakce uLékaře.cz
  • Reklamní sdělení
  • 6.12.2013
  • Aktualizace: 17.12.2013
  • uLékaře.cz
Kašel je přirozený reflex těla, který má obranný charakter a tělu pomáhá. Jde o silný a hlasitý výdechový manévr, který může mít v případě prudkého kašle rychlost až 430 km/hod.! Jeho cílem je uvolnění dýchacích cest.

Každý z nás řeší na podzim a v zimě nachlazení a s tím spojenou rýmu, bolest v krku nebo kašel. Nejde o  onemocnění závažná, nicméně často velmi nepříjemná. Důležitá je i  v tomto případě prevence – posilování odolnosti organismu – prostřednictvím vitamínů, pohybu, ale také odpočinku. Co se kašle týče, v zásadě rozlišujeme dva typy, a to suchý a vlhký. Při suchém kašli jsou sliznice suché, netvoří se hlen. Často dochází ke dráždění a  šimrání v oblasti hrtanu. Při vlhkém kašli se v průduškách tvoří hlen a  je třeba jej vykašlávat.

Při léčbě kašle zároveň nezapomínejte na dostatečné množství tekutin
Při léčbě kašle zároveň nezapomínejte na dostatečné množství tekutin

Léčba kašle

Léků na suchý a vlhký kašel existuje celá řada. Jsou buď chemického, nebo rostlinného původu, přičemž čím dál více lidí dává z logických důvodů přednost těm přírodním. Existují i přípravky, ale není jich mnoho, které řeší kašel jako takový – suchý i vlhký.

Sirup STODAL pokrývá díky svému složení všechny typy kašle. Je účinný po celou dobu jeho projevů, ať je kašel suchý (např. v noci), vlhký, či proměnlivý.

Stodal je šetrný a mohou jej užívat dospělí a děti od dvou let. Sirup neobsahuje lepek, umělá sladidla a nemá lékové interakce, to znamená, že ho můžete užívat současně s jinými léky.

Po otevření jej nemusíte uchovávat v chladničce. Díky 200ml balení vystačí pro dítě minimálně na dvě léčby kašle. Stodal je zkrátka jedna lahvička, pomocí které můžete léčit kašel jako takový.

A na závěr

… nezapomeňte na tři důležité věci: konzumaci stravy bohaté na vitamíny, dostatek spánku a dostatečné množství tekutin – to při kašli platí dvojnásob!

Líbí se vám článek?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Boiron | Od: Jaroslav Potměšil | 20.1.2014 09:41
Cokoliv je od firmy Boiron, je pro mne symbolem
pohrdáním lidským zdravím.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: