S pozitivním myšlením zvládnete menopauzu lépe

  • Redakce uLékaře.cz
  • 7.12.2010
  • Aktualizace: 7.12.2010
  • Osteoporóza

Hormonálním změnám přicházejícím ve středním věku se žena jen stěží vyhne. Dobrou zprávou ale je, že je lze pochopit, zmírnit a naučit se s nimi žít. Seznamte se s přístupem zvaným pozitivní menopauza.

Získejte zpátky kontrolu sama nad sebou, budete se cítit lépe
Získejte zpátky kontrolu sama nad sebou, budete se cítit lépe

Každá žena je jiná – jaká jste vy?

Nedívejte se zpátky ani se nelitujte, mějte na paměti cíle před vámi. Menopauza vám připraví nejen fyzické, ale i psychické změny. Noční pocení, návaly horka, migrény, změny nálady – to vše je výsledkem hormonálního poklesu. Menopauza ale není nemoc, nýbrž přírodní jev. Nesmíte se vzdávat a zbytečně trpět. K tomu vám pomůže tzv. wellnes program. Díky němu můžete změnit spoustu věcí, a to pomocí cvičení, diety, přírodních prostředků a dalších změn.

 

Pochopit přechod je to nejdůležitější

Pokud budete vědět, co se s vaším tělem děje během menopauzy, pomůže vám to méně se stresovat příznaky a najdete řadu úlevových metod.

Jak by tedy váš wellnes program po padesátce měl vypadat?

Přezkoumejte svůj jídelníček a proveďte nezbytné úpravy životního stylu. Nejlepší strava by měla obsahovat ovoce a zeleninu, ryby a žádný fast food. Kávu a alkohol omezte a vyhněte se kouření. Minimalizujte příjem cukru a dalších rafinovaných sacharidů. Vyhýbejte se stresu, výzkum na University of California v San Francisco Medical Center prokázal, že stres způsobuje uvolňování chemických látek v mozku, které jsou odpovědné za návaly horka. Proto je vhodná meditace, jóga, masáže a dechová cvičení. Dr. Sadja Greenwood tvrdí, že ženy, které pomalu a řízeně dýchají, mají méně problémů s nárůstem teploty.

Ve zdravém těle zdravý duch

V menopauze to platí dvojnásob. Pravidelné cvičení je důležité pro zvýšení energetické úrovně – díky tomu porazíte i strašné pocity únavy. I pouze desetiminutová chůze je lepší než nic. Denní aerobní cvičení je velmi užitečné pro snižování intenzity návalů horka a dalších příznaků. Kromě toho budete fit a zdravější. Třicetiminutové cvičení uvolní endorfiny, což jsou hormony, kterých právě v menopauze ubývá. Raději ale ne před spaním, to by mohlo vést k nočnímu pocení. Doplňujte esenciální mastné kyseliny a další vitaminy a minerály, jako vitaminy A, B, C, bioflavonoidy, vitaminy D a E, vápník a hořčík. Zvažte užívání bylinných produktů, které srovnají vaši hormonální nerovnováhu. Menopauza by neměla být brána jako krize, ale jako změna, která vyžaduje zvláštní péči. Získejte kontrolu sama nad sebou, optimalizujte své zdraví, budete se cítit mnohem lépe.

(aši)

Zdroj: www.menopause-wellness.com

Líbí se vám článek?
+33 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
menopauza | Od: Jana | 31.3.2014 17:32
Já začala řešit nehormonální Elli meno Osteo. Díky
které mi vymizely příznaky jako pocení v noci,
návaly, náladovost apod. Užívám asi půl roku a jsem
maximálně spokojená
reagovat
re:menopauza | Od: Lenka | 22.6.2014 10:11
Děkuji moc za tip na Elli. Přečetla jsem si hodně
recenzí a rozhodla se koupit i s vidinou, že nebude
fungovat. Opak je, ale pravdou. V lékárně mi
doporučili Elli meno osteo Forte. Po měsíci užívání se
cítím mnohem lépe!!!
reagovat
re:re:menopauza | Od: Hana | 29.1.2016 15:25
Na menopauzu se mě osvědčilo Elli meno osteo a
jsem moc ráda, že mě takhle pomohlo a můžu dělat
věci konečně zase jako dříve.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: