Zase kašel! Jaká homeopatika naordinovat dětem, když stále marodí?

  • Redakce uLékaře.cz
  • 7.3.2014
  • Aktualizace: 7.3.2014
  • uLékaře.cz

Probudil vás v noci nekončící dětský kašel? Letos už popáté! Jak zvýšit imunitu dítěte, když stále více studií dokázalo, že umělé vitamíny to neumí, a dokonce můžou i uškodit? Zkuste homeopatické preparáty. Koupit si je můžete bez předpisu v lékárně. Ještě lepší ale bude poradit se se zkušeným homeopatem, který dítěti připraví léčbu na míru.

Na kašel, rýmu a bolest v krku antibiotika nezabírají
Na kašel, rýmu a bolest v krku antibiotika nezabírají

Umělé vitamíny sice mají lákavé obaly a děti je rády polykají, zdraví ale určitě nezajistí. Článek zveřejněný v loňském prosincovém čísle prestižního lékařského časopisu Annals of Internal Medicine vyšel s poměrně jasným titulkem: Už dost: přestaňte vyhazovat peníze za vitamíny a minerální doplňky. Tato i předchozí odborné studie již několikrát potvrdily, že „umělé“ vitamíny se v těle zdaleka tak dobře nevstřebávají jako ty z jídla.

Přesto se každý rok rodiče nechávají nachytat lákavými reklamami na různé preparáty ve tvaru zvířátek či třeba na balení s hračkou. Nemá to smysl. Mnohem užitečnější je sáhnout po ovoci a zelenině a třeba i použít homeopatii.

Jaroslav Čupera, lékař a homeopat, se domnívá, že přemíra různých léků a preparátů „na posílení imunity“ může imunitnímu systému naopak uškodit. „Nemá smysl podporovat obranyschopnost malých pacientů všemi možnými způsoby. Taková nadbytečná stimulace totiž může druhotně vyvolat sklon například k autoimunitnímu onemocnění anebo třeba k alergiím,“ vysvětluje MUDr. Čupera. Podle něj je lepší nechat imunitní systém přirozeně růst a reagovat. Začněte už při chřipce.

Jak na to? Začít lze třeba už ve chvíli, kdy je dítě nemocné. Saháte po lahvičce s paracetamolem kdykoli, kdy je teplota na 38 stupních Celsia? Zapomeňte na to. Zvýšenou teplotu, pokud se nevyšplhá až k hodnotě horečky (tj. nad 39 stupňů), není třeba hned srážet. Horečka je totiž přirozenou reakcí na setkání s infekcí a není nutné s ní hned bojovat léky na její snížení (tzv. antipyretiky). „Při dobře vybrané homeopatické léčbě horečka spontánně odezní během několika hodin či maximálně do dvou dnů,“ radí léčit takové stavy homeopatiky Jaroslav Čupera.

Antibiotika a viróza? Opravdu nepomohou

Navíc znovu upozorňuje, že valná většina infekcí dýchacích cest, jako jsou kašel, rýma a bolest v krku, je obvykle způsobena viry – a na ty antibiotika nezabírají. Část rodičů má přitom stále ještě pocit, že když odcházejí z ordinace bez předpisu na antibiotika, lékař je prostě ošidil. Ne každý věří tomu, že tělo si prostě pomůže samo a nejlépe mu udělá horký čaj, obklad na krku a spánek.

 

Homeopatie v rukou lékaře

Mělo vaše dítě antibiotika již mnohokrát v životě, snažíte se s ním vyvarovat infekcí, a přesto nic nepomáhá? Poraďte se se zkušeným homeopatem, jakou léčbu by mu doporučil. „Správně zvolená homeopatická léčba, ušitá na tělo, stabilizuje pacienta na rovině duševní, emocionální a v neposlední řadě i tělesné,“ vysvětluje Jaroslav Čupera s tím, že taková léčba patří do rukou zkušeného homeopata-lékaře.

Zdraví v kuličkách

Co můžete svému dítěti naordinovat sami bez konzultace s odborníkem? Doktor Čupera doporučuje lék Oscillococcinum, který je určen především na chřipkové stavy, ale prospěšný je u všech infekčních onemocnění. Vyrábí se totiž z jistého druhu kachny, což je živočišný druh, v němž se v přírodě přirozeně shromažďují viry chřipky. Oscillococcinum je vhodné začít užívat nebo jej začít podávat v případě prvních známek infekce co nejdříve, v prvních hodinách až dnech nejlépe 3× denně 1 tubu spolu s příslušným homeopatickým lékem na horečku. Preventivně Oscillococcinum podáváme 1× týdně 1 tubu, u malých dětí postačí i polovina tubičky.

Pro cílenou podporu imunity proti chřipce je nyní k dispozici ve volném prodeji i lék Influenzinum 9CH, který podáváme 1× týdně po 5 granulích.

Prevenci je možné rozšířit i o lék Thymuline 9CH, který je ale k dispozici pouze pro individuální dovoz na základě lékařského receptu. Ten podpoří složku imunity určenou na boj s bakteriemi a podává se 1× týdně v dávce 5 granulí.

Z dalších léků, které homeopatie zná na podporu imunity, doporučuje Jaroslav Čupera lék Echinacea angustifolia 5CH, který zvyšuje šance celého těla vypořádat se infekcemi. Podává se v týdenních kúrách 1× denně 5 granulí, přičemž kúra se po týdenní pauze opakuje. Další lék, Ferrum phosphoricum 5CH, podávaný 2× denně 5 granulí funguje na celkové zlepšení imunity. Pomáhá totiž zvýšit tvorbu leukocytů, které jsou v boji s nemocemi velmi důležité.

Autor článku:

Markéta Grosmanová

Odborný garant článku:

MUDr. Jiří Náhlovský

Líbí se vám článek?
+18 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
hmm | Od: Petra | 16.4.2014 11:47
Tak o něčem takovém jsem zatím neslyšela, tak se
na to budu muset podívat asi...
reagovat
re:hmm | Od: Ivanka | 18.4.2014 15:28
Tak ted už to holkyy znáte, apson je vidět že se
člověk pořád učí něco nového :) až vás chytne
rýma nebo kašel, tak Kalobu zkuste a uvidíte sami
:)
reagovat
re:hmm | Od: Kompanie | 18.4.2014 15:21
Mě se líbí, že je to přírodní a ne nějaká chemie, i
když jsem to zatím neznala...
reagovat
re:hmm | Od: Besina | 17.4.2014 14:34
Jo taky tak, ale docela mě to zaujalo a celkem by
se mi to ted i hodilo...
reagovat
imunita | Od: Ivanka | 11.4.2014 14:50
Nám ji doktor doporučil užívat po antibiotikách, na
pdporu oslabené imunity, aby se nemoc nevrátila
hned zpátky...
reagovat
rýma | Od: Beruška | 10.4.2014 15:50
Podle mých zkušeností když se Kaloba začčne
užívat hned jaka se ojeví příznaky, tak je to tak do
2-3 dnů pryč a nemoc se ani nakonec
neonemocní...
reagovat
. | Od: Novotná | 9.4.2014 16:44
Na Kalobu nedám dopustit a nemůžu si vynachálit,
jak si někdo začne stěžovat žemá rýmu, tak mu to
hned cpu a doporučuju :)
reagovat
kaloba | Od: Bess | 8.4.2014 15:41
Kaloba vždycy pomohla, párkrát se nám nemoc ani
nerozjela a kdy už přeci, tak ten průběh byl takový
mírnější...
reagovat
kaloba | Od: Monika D. | 7.4.2014 15:13
Ano kalobu používáme také, právě proto že jest
přírodní a nemusíme hnedka jít do nějaký chemiea
dobře zaírá právě takhle na rýmu a kašel, užívá
celá rodina u nás...
reagovat
kapky | Od: Adéla | 7.4.2014 15:05
To je právě ono, na tohle antibiotika nezabírají, my máme právě na doporučení lékáře odzkoušené
kapky Kaloba, jsou přírodní a ídky nim se pak ani na antibiotika nedostane...
reagovat
STOPKAŠEL | Od: Katka | 26.10.2015 16:24
Dětem ordinuju svoji jistotku. A to je STOPKAŠEL. Děti jsou klidnější, nenutí je to tak furtk kašlat a já se taky hned cítím líp. Pak přijde i to že nakonec zjistím, že jim to chutná. :)
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: