Alergie

Dobrý den, Chci se zeptat, jakým způsobem se zjišťuje alergie na mléko. Dcera, 2 roky, trpí na kožní vyrážky. Obávam se, jestli by to nemohla být alergie na mléko, nebo lepek. (Sestřine děti jsou alergické.) Lze to zjistit z krve, nebo jiného vyšetření? Mléko má ráda, ale jiné než kravské nevypije. Nechci ji ho odepírat abych zjistila příčinu vyrážky, protože není moc velký jedlík. Proto se ptám na jiné možnosti jak to zjistit. Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, alergie na mléko , pšeničnou mouku se dá vyšetřit buď z krevních odběrů nebo pomocí kožních testů. Důležité je sledovat zda-li se kožní projevy zhoršují po požití těchto nebo jiných potravin. Anamnéza je základem alergologického vyšetření.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

Poradna uLékaře.cz

bagr

Rychlá odpověď

již do 6 hodin

Za pár kaček

již od 29 Kč

A bez čekání

žádné čekárny a nemocnice

Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Alergie | Od: Jana | 5.12.2014 12:14
Děkuji za odpověď. Pročítám si informace na internetu a tam se dozvídám, že alergie na mléko z krve lze těžko prokázat, výsledky prý nebývají spolehlivé, na některých stránkách se uvádí dokonce 50% spolehlivost. U malých dětí prý často vychází falešně. Jaký máte nato názor? Každopádně děkuji za odpověď, dítě nechám vyšetřit.
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: