Bandáž žaludku

Dobrý den, chci se zeptat. Je mi 33 let, měřím 160cm a vážím 146kg. Už jsem vyzkoušela všechno možné a žádný pořádný výsledek. Před dvěma měsíci jsem si zaplatila poradenství ve Světě zdraví za 13400 za rok. po dvou měsících mám dole 3kg a nějak to nejde. Teť mi snížili dení dávku na 4000kj a to už nedávám. Jsem s toho zoufalá ale prostě nejsem schopná toto dodržovat a trápit se hlady. Uvažovala jsem tedy nad podvázáním žaludku se kterým bych mohla pokračovat ve zdravé výživě a mohla se začít i hýbat, což je teť pro mě velmi obtížné. Prosím poraďte mi co mám dělat. Děkuji Hana

Odpověď odborníka:

Paní Hano,
věřím, že je nepříjemné se snažit a zkoušet kde co a nevidět žádné výsledky. Z mého pohledu ale je naprosto nevhodný příjem 4000 kJ, jež Vám nastavili, neboť si jím jen ničíte metabolismus a díky tomu hladovíte, ztrácíte svalovou hmotu namísto tuku (nebo jen malinko), nehledě na příjem živin atp. Ve své praxi nikdy nenastavuji tak nízké příjmy klientů, neboť nevedou k žádnému zdravému výsledku a už vůbec ne trvalému. Při takto nízkém příjmu se velmi rychle dosahuje jojo efektu a také je člověk velmi unavený, otrávený, strádají orgány...
Bandáž žaludku bych ale přesto nedoporučovala. Jste mladá, nenechejte do svého těla provést takový zásah. Opravdu si to pořádně rozmyslete.
Měla jsem taktéž klientku Vašeho věku co o tom uvažovala, a zdárně se nám podařilo zhubnout pod 100 kg a nyní již sama pokračuje dál.
Zvažte návštěvu vhodného výživového poradce, doptejte se na příjem, který by Vám navrhli a jak Vám vyjdou vstříc, když váha nepůjde tak dolů, jak by jste si představovala. Pokud by jste měla zájem, ráda s Vámi i do spolupráce půjdu, pokud jste ochotná dojet do Uherského Hradiště, či se můžeme domluvit na online spolupráci se schůzkami jednou za měsíc či dle Vašich potřeb.
Ať se rozhodnete jakkoliv, držím pěsti, ať dané řešení je pro Vás výhrou.

Přeji hezký den!

Bc. Barbora Vlčková
Bc. Barbora Vlčková

Specializace: Nutriční poradenství
Pracoviště: Balance - poradna pro výživu a sport

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: