Bolest za hrudní kostí pří spánku

Dobrý den, již delší dobu se mi stává, že mě při spánku na boku (nejčastěji pravém) bolí za hrudní kostí. Tato bolest je velmi prudká a vždy mě probudí. Okamžitě si lehnu na záda a bolest hned odeznívá. Dříve se mi to stávalo cca 1 za měsíc, nyní si již dávám pozor, abych na boku neusínala. Jindy se bolest za hrudní kostí či na hrudníku nevyskytuje. Poradíte mi, prosím poradit, na koho se mám s tímto problémem obrátit? Mám pocit, že by to mohlo nějak souviset s bolestí ramen, která se u mě již delší dobu projevuje (při sportu a při spánku na boku - tedy na tomto rameni), a také s krční páteří, se kterou mám problémy. Děkuji mnohokrát za odpověď L

Odpověď odborníka:

Je velmi pravděpodobné, že bolest opravdu vychází z kloubní blokády v oblasi spojení krční a hrudní pateře.. Bylo by na místě ortopedické vyšetření, zhodnocení nálezu i na rtg a následné léčení na rehabilitaci, pohybová léčba a fyzikální terapie. Chtěl bych upozornit, že ale na prvním místě by mělo být vyšetření v interní ambulanci, potože bolesti za hrudní kostí by měl vždy kardiolog vyšetřit, aby se vyloučila srdeční příčina potíží. Jinalk potom dále podle výsledků všech vyšetření.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Bolest za hrudní kostí,dušnost | Od: Luděk | 26.3.2015 18:44
Právě prodělávám RHB na nápravu páteře.Od vánoc jsem začal mít v noci pravidelnou bolest za hrudní kostí a dušnost.Pomohlo vstát a zvednout ruce na dveře a jakoby se vyvěsit na ruce.Když mne to vzalo i ve dne na běžkách,opět pomohl tentokrát strom a hrazda z větve.To už jsem však začal jednat a šlo se na EKG,zátěžový test a neurologie,a RTG páteře a hrudi.Výsledek-vyloučeny kardiologické příčiny-diagnoza skolioza,spondyloza,degenerace obratlů.Největší podíl na tom má jednostranné zatěžování páteře při 20 let práce v masokombinátu,své přidala i cyklistika.Kromě léků na útlum bolesti,rhb na polohovém lůžku,akupresura a elektro.Výsledek zatím nejasný.-Doplním časem.Nepodceňovat včasnou návštěvu lékařů.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: