Časté nachlazení, infekce

Dobrý den, mám dvouletého syna, který je, myslím si, dost často nachlazený. Příznaky má vždy stejné, tzn. rýma, kašel a zarudnutý krk. Někdy má k tomu i horečku nebo zvýšenou teplotu. Řeším to vždy stejně, nechávám ho v klidu doma, odsáváme nos, takže během tří až pěti dnů příznaky zase odezní ... nicméně bývá nemocen tak jednou za tři týdny (jen na podzim a v zimě). Teď se mu udělala vyrážka na těle a paní doktorka mi naznačila, že by se mohlo jednat o atopický ekzém. Proto bych ráda věděla, zda by to mohlo mít určitou souvislost - chřipky (virozy), oslabený imunitní systém a atopický ekzém. Jen podotýkám, že u nás v rodině ani z mé strany, ani ze strany manžela nikdy nikdo atopický ekzém neměl. Dále bych se ráda zeptala, čím posílit imunitní systém u sebe, protože také často trpím virozami a aftami a předáváme si to se synem mezi s sebou navzájem dokola. Já piju v tomto období čaje na posílení imunity s echinaceou, jíme ovoce a zeleninu, ale jaksi mi připadá, že to moc nepomáhá :(. Ještě bych chtěla dodat, že syn pije batolecí mléko Nutrilon 4, které obsahuje prebiotika, vitamíny, stopové prvky a minerály. Paní dotkorka nám řekla, že další preparáty synovi dávat nemusím, že pokud má přísun ovoce a zeleniny a toho mléka, tak to stačí. Také bych se chtěla zeptat, zda je možné u nás obou provést testy na imuno na požádní nebo to určují ošetřující lékaři. Předem moc děkuji za vaši odpověď. Přeji hezký den. Jana P.

Odpověď odborníka:

Testy na stav imunity je samozřejmě možné provést. Základní je schopen zajistit Váš praktický lékař, rozšířené se pak odebírají na imunologii a alergologii. Atopický ekzém může se sníženou imunitou souviset, jedná se o kožní reakci přecitlivělosti. Na zvýšení imunity mám dobré zkušenosti s přípravkem Preventan, který lze zakoupit v každé lékárně.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Leukocyty a trombocyty Chci se zeptat co znamená zvýšená hodnota leukocitů a...
  • Tachykardie Často mě zlobí tachykardie, naposledy jsem to už nevydržela a jela...
  • Bolest břicha a další problémy Přicházím s problémem, který mě hrozně trápí...
  • Průjem Uz druhy den co vypiju ci snim tak to jde spodni cestou ven... mam lehkou...
  • Zahlenění Po 6ti letech jsem v září nastoupila zpět do práce po mateřské.CCA od...
  • Naražená kostrč Den zpátky jsme měli schůzku s kamarády a samozřejmě padla i...
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x