Chlorella

Chtěla bych se zeptat. Koupila jsem si Chlorellu od značky Medicol. Uvádí dávkování 15 tablet denně. Což se mi zdá pro začátek dost. Proto jsem začla užívat dvě ráno a dvě večer po dobu jednoho týdnu. A po týdnu jsem to zvýšila o jednu a po dalším týdnu zase o jednu. Tudíž jsem byla na 6 tabletkách denně. Ale bohužel mě začla trápit zácpa. Která trvá už asi 5 dní, proto jsem chlorellu zatím vysadila. Nikdy dřív jsem zácpou netrpěla. Myslíte, že by to mohlo být právě tou Chlorellou? Měla jsem začít spíše u jedné tablety? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Karolíno.
Souvislost to mít může, a to hlavně pokud máte nedostatečný pitný režim. Obecně se doporučuje pít 2 - 3 litry za den. Konkrétnější doporučení je pít 35 ml na kilogram tělesné hmotnosti, tedy si snadno vypočítáte Vaši potřebu tekutin. Ta by samozřejmě měla být navýšena při fyzické aktivitě, horku nebo nemoci. Základem pitného režimu by měla být neslazená čistá voda bez bublinek (z minerálek ty, které mají mineralizaci do 500 mg/l) a bez omezení lze konzumovat i ovocné čaje. Ostatní tekutiny by měly být jen doplněk pitného režimu a to do 0,5 litru. V prevenci zácpy je důležitá i skladba stravy a pohybová aktivita. Chlorellu užívejte dle doporučení výrobce.

Mgr. Martina Ševčíková
Mgr. Martina Ševčíková

Specializace: Nutriční poradenství
Pracoviště: Nutriční poradna Obezitologická ambulance MUDr. Robina Urbánka, Zlín

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
S radou o dávkování | Od: bikora | 30.3.2015 11:54
nesouhlasím, protože mi bylo při užívání chlorelly řečeno, že dávnování výrobce je nadsazené a má jediný účinek - donutit člověka rychle to vypotřebovat a šupem koupit nové balení. Zcela postačí 2-6 t/denně a zácpa se vyskytnout skutečně může proto pijte pijte.
(já mám na balení doporučeno 20 tablet denně - kolik by toho asi musel vypít člověk za den, aby to zácpu nedělalo, že?? a taky by to balení pak vyšlo na +- 2 týdny - chytrý obchodnický tah!)
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: