Chronická borelioza

Dobrý den, prosím o radu, manželka prodělala boroliozu protože neměla žádný kožní projev, zjistila se příčina potíží až asi po 3 měsících po nakažení, vzhledem k věku 65 roků a určitému postižení páteře /Schumanovy uzle/ se stále veškeré potíže a bolesti kloubů, svalů a potíže při vyprazdňování svalovali na páteř, když už přestávala bolestma chodit teprve se rozborem zjistila borelioza, lečila se antibiotiky 3 týdny doma a 14 dní v men. na infekčním. Stav se dost zlepšil, to se odehrálo v září až listopadu 2010, od té doby brala občas léky na bolest, poslední dny květen 2011 se začínají potíže zase zhoršovat a znovu se objevují podobné bolesti svalů, kloubů a ranní ztuhlosti, je možné, že se borelioza po čase opět probudí a nutné znovu léčit antib. děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den,.děkuji za projev důvěry.S boreliovými nákazami je to hodně složité,krevní testy nelze hodnotit odděleně od konkrétního pacienta,některé obtíže navíc nejsou vázány na přítomnost infekce,ale na změněnou imunitní reaktivitu.Vyšetřování a léčení Vaší paní by měl vést klinický imunolog nebo revmatolog.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x